אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הכריע: הקרקע של דודי אפל בגבעת שמואל תימכר תמורת 235 מיליון שקל צילום: עמית שעל

ביהמ"ש הכריע: הקרקע של דודי אפל בגבעת שמואל תימכר תמורת 235 מיליון שקל

אפל ביקש למנוע את המכירה שנעשתה במסגרת פירוק חברה שבבעלותו. הקרקע תועבר לידי היזם משה אהרוני

25.10.2011, 17:01 | מארק שון
בית המשפט המחוזי בתל-אביב הכריע היום (ג') באופן סופי ואישר את מכירת הקרקע בגבעת שמואל שהיתה שייכת לחברת נילי נדל"ן שבבעלות דודי אפל, תמורת 235 מיליון שקל. כפי שפורסם בחודש מאי ב"כלכליסט", שמו של היזם שרכש את הקרקע הוא משה אהרוני, שכבר הקים לפני כשבועיים חברה לצורך הבנייה בשם גבעת שמואל החדשה.

מדובר בסיום של הליך משפטי סבוך שבמסגרתו התנגשו שני הליכים ושני בעלי תפקידים. בספטמבר 2009 הגיש בנק מזרחי טפחות בקשה למנות את עו"ד שאול ברגרזון לכונס הנכסים של חברת נילי נדל"ן, חברת הבת של מגדל הזוהר, שבבעלות אפל ועו"ד דרור חוטר ישי. החוב לבנק עמד בזמנו על כ-183 מיליון שקל, וכיום מדובר על חוב של כ-225 מיליון. במקביל, בפברואר האחרון, הוציאה השופטת ורדה אלשיך צו פירוק לחברת מגדל הזוהר לאחר סכסוך ארוך שנים מול בנק דיסקונט. עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון מונה למנהל המיוחד של החברה. בין שני ההליכים האלה הורשע אפל באפריל 2010 במתן שוחד.

אפל ניסה מספר פעמים למצוא רוכשים לקרקע אך ללא הועיל, ובין לבין ניהלו מפרק מגדל הזוהר והכונס של נילי מאבקים ביניהם, כאשר המפרק ניסה למנוע מצב של מכירת הקרקע בכינוס נכסים על ידי הבנק, סיטואציה שהיתה גורמת לכך שהנושים האחרים היו נשארים ללא נכסים שניתן למכור והבנק היה במקרה כזה הגוף היחידי שיקבל את הכספים.

הבקשה לאשר את המכירה הוגשה לפני כשבועיים בהסכמת כל הצדדים, ובמסגרתה נקבע כי אהרוני ירכוש את זכויות נילי בקרקע, לאחר שהגדיל את הצעתו מ-191 מיליון שקל ל-235.

המתנגדים היחידים למכירה היו אפל וחוטר ישי, באמצעות חברת נמי נדל"ן, וביקשו לערוך מכרז חדש. "הנכס נמצא בשוק מאז 2010 ועד כה לא הוגשה כל הצעה נוספת", כתבה השופטת דניה קרת מאיר בהחלטה, "אפל ניסה למצוא מציעים אך לא הצליח, ולכן, נראה כי המסקנה החד משמעית במקרה הנוכחי היא כי יש לאשר את המכירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות