אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ כרמל שאמה מעדכן בפייסבוק: "ייתכן שאלו ימיו האחרונים של ערוץ 10" צילום: עמית שאבי

ח"כ כרמל שאמה מעדכן בפייסבוק: "ייתכן שאלו ימיו האחרונים של ערוץ 10"

יו"ר ועדת הכלכלה כתב את הדברים בעקבות בקשת מנכ"ל הערוץ לדחות בשנה את תשלום החובות של הערוץ לרשות השנייה. ערוץ 10: "אנחנו עומדים בכל המחויבויות שלנו"

26.10.2011, 15:18 | שלי פריצקר

אחרי הדיון הסוער שהתקיים אתמול בוועדת הכלכלה בעניין הרחבת מערך עידן פלוס, שסטה לנושאים נוספים הקשורים לשוק התקשורת, העלה יו"ר הוועדה ח"כ כרמל שאמה הכהן סטטוס בחשבון הפייסבוק שלו: "בקשת ערוץ 10 בוועדת הכלכלה לדחיית תשלום חובותיו למדינה נראית חסרת סיכוי כרגע...מכאן שייתכן שאלו ימיו האחרונים של ערוץ 10".

הדברים נאמרו בעקבות בקשתו של מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, לדחות בשנה את תשלום החובות של הערוץ לרשות השנייה שהיו אמורים להיות משולמים עד סוף 2011. חובות ערוץ 10 כוללים תמלוגים וריביות פיגורים.  על פי החוק, אם הערוץ לא ישלם את החובות ייישלל ממנו חוק זיכיון השידור.

בדבריו ציין ורשבסקי כי המדינה הסכימה בעבר, בעקבות המשבר הקודם של הערוץ ב-2009, לדחות את חובותיו לשנים 2006-2009 בסך כ-44 מיליון שקלים עד סוף 2011. לדבריו, ההיגיון היה שב-2012 הערוץ יקבל רישיון מה שייתן לו אופק עיסקי, אך עתה מתן הרישיון נדחה ל-2013, לכן יש לדחות את ההחזרים בשנה.

עוד אמר ורשבסקי כי לכך יש להוסיף את העובדה שבעלי הערוץ יוסי מימן, רון לאודר וארנון מילצ'ן לא מזרימים כסף לערוץ. נתון זה, וחובות כספיים נוספים לגורמים שונים, גרמו לכך שהוא נאלץ לבצע מהלך של פיטורים.

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, הסכים עם הדברים של ורשבסקי. היועצת המשפטית של ועדת הכלכלה עו"ד אתי בנדלר טענה כי בימים הקרובים אמורה להיות מוגשת הצעת חוק פרטית בנושא.

מערוץ 10 נמסר בתגובה לדברי שאמה: "ערוץ 10 עומד בכל מחויבויותיו, השיב את כל מחויבויות העבר והשלים את כל החוסרים שנצברו בתוכניות הסוגה העילית משנת 2004, כפי שצוין שחור על גבי לבן בדו"חות הרשות השניה. חברת החדשות נמצאת בימים אלו בעיצומו של תהליך המעבר לירושלים, כפי שנדרש בחוק, וזאת חרף הקשיים הכלכליים החריפים בהם נתון שוק הטלוויזיה כולו. אנחנו מאמינים כי בנסיבות אלה, יו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת כרמל שאמה הכהן, יפעל ככל יכולתו למניעת סגירה של ערוץ טלוויזיה וחברת חדשות בשל עניין שהוא טכני במהותו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות