אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צור שמיר: המענק של מוקי שניידמן ייחתך ב־50% צילום: יובל חן

צור שמיר: המענק של מוקי שניידמן ייחתך ב־50%

הסכם ההעסקה, שיובא לאישור האסיפה, מגביל את תקרת המענק של המנכ"ל ל־1.5 מיליון שקל

27.10.2011, 06:58 | אסף גילעם

צור שמיר, שבשליטת משפחת שניידמן, שיגרה אתמול לבורסה זימון מחודש לאסיפת בעלי המניות לצורך אישור הסכמי העסקתם של בני המשפחה בחברה: המנכ"ל מוקי שניידמן ודודו אבינועם שניידמן המכהן כדירקטור פעיל. באותה האסיפה יובא לאישור גם הסכם העסקתו של יו"ר הדירקטוריון יוסי קוצ'יק והקצאת אופציות לטובתו.

הסכם דמי הניהול של מוקי שניידמן מ־2003 מובא לאישור ללא שינוי מהותי, ובמסגרתו חברת הניהול של שניידמן זכאית לתשלום של 1.18 מיליון שקל בשנה. אולם, החברה עורכת שינויים מהותיים בתוכנית המענקים שאושרה רק בינואר השנה. על פי התכנית המקורית, הבונוס השנתי לשניידמן יוגבל לתקרה של 3 מיליון בשנה, והסכומים שלא ישולמו לו בשל תקרת הבונוס יצטברו לשנים הבאות.

כעת מציעה החברה הגבלה נוקשה על סכום המענק שלו זכאי שניידמן בשנה הן מצור שמיר והן מהחברה־הבת ביטוח ישיר, שיעמוד על 1.5 מיליון שקל מכל אחת. בנוסף לא יוכל שניידמן לצבור בונוסים שיעברו את התקרה משנה לשנה. אם הקיצוץ המוצע היה מתבצע ב־2010, עלות השכר הכוללת של שניידמן היתה פוחתת ב־40% לסכום של 3.53 מיליון שקל בלבד.

באותה האסיפה יובא גם לאישור הסכם העסקתו של אבינועם שניידמן, דודו של מוקי, ומשמש כדירקטור פעיל בצור שמיר. ההסכם נותר ללא שינוי מאז נחתם ב־1997. בהתאם לכך, עלות שכרו השנתית תעמוד על 1.07 מיליון שקל.

לבסוף, יובא לאישור האסיפה הסכם העסקתו של יו"ר הדירקטוריון יוסי קוצ'יק, שמונה לתפקיד במאי השנה, לאחר פטירתו של שלום שניידמן, אביו של מוקי. לפי ההסכם, יזכה קוצ'יק לשכר שנתי של 648 אלף שקל ולהקצאה של כמיליון אופציות במחיר מימוש של 3.5 שקלים למניה - כ־57% מעל למחיר המניה. האופציות מהוות במימוש מלא 1.5% ממניות החברה.

תגיות