אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אס.אר אקורד ממשיכה למכור נתחים בקרן ספרה; שווי הקרן ירד ב-15 מיליון שקל מאז יוני צילום: דניאל דה אלבי

אס.אר אקורד ממשיכה למכור נתחים בקרן ספרה; שווי הקרן ירד ב-15 מיליון שקל מאז יוני

אקורד מכרה לרוכשת נתחים במרץ וביוני לפי שווי של 80 מיליון שקל, כעת יופחת שווי הקרן ל-65 מיליון שקל בלבד

31.10.2011, 15:27 | אסף גילעם

חברת אס.אר אקורד בשליטתם של רובין צימרמן ויצחק שרם, הודיעה היום (ב') על מכירת נתח נוסף מאחזקתה בקרן ספרה בהיקף של 7.93% וכן 9.28% מהונה של חברת הניהול של קרן הגידור פומה-ספרה לארבעה רוכשים.

הרוכשת העיקרית, הינה חברה בבעלות דירקטור לשעבר שרכשה נתחים מאחזקת אקורד בספרה במרץ ויוני, וצפויה להגיע כעת להחזקה של 10% בקרן ספרה (שתזכה אותה בזכות להעמיד דירקטור מטעמה). אקורד מציינת כי "בשל האווירה הקשה השוררת כיום בכל הקשור לפעילות בשוקי ההון" ובפרט ירידת ערך של בתי השקעות וקרנות בארץ בשיעור של 31% מאפריל ועד היום, ירד השווי שישתקף לקרן ספרה במכירה ל- 65 מיליון שקל – לעומת שווי של 80 מיליון שקל ביוני האחרון.

הרוכשת העלתה טענות כי המחיר שבו רכשה את אחזקתה בספרה היא גבוה מדי, וכפשרה הסכימה אקורד כי החבילה הנוכחית תימכר רק לרוכשת הנ"ל בשווי של 40 מיליון שקל בלבד – כך שבממוצע הרכישות של הקבוצה יהיו לפי שווי של 65 מיליון שקל.

שלושת הרוכשים האחרים הינם בעלי מניות קיימים בקבוצת ספרה, כשאחד מהם הוא רון סנטור, חתנו של יצחק שרם, מנכ"ל אקורד. סנטור מעוניין לרכוש כ-2% מספרה. על מנת לאשר את העסקה עימו תאלץ החברה לקבל את אישור אסיפת המניות. במידה ותקבל את כל האישורים התמורה מהעסקה צפויה להסתכם ב-4.3 מיליון שקל כשאקורד תיוותר עם אחזקה של 5% ממניות וזכויות בתאגידי ספרה.

אס.אר כבר חתמה במרץ על הסכם למכירת 5% מאחזקתה בקרן ספרה ואחוז דומה בשותף המנהל את הקרן (Sphera GPLP) בתמורה ל-4 מיליון שקל במזומן, ששיקפו לספרה ולשותפות שווי של 80 מיליון שקל ומכרה 1.47% נוספים תמורת 1.17 מיליון שקל – לפי שווי דומה. כתוצאה מהמכירה רשמה אס.אר אקורד רווח של 15.8 מיליון שקל.

אס.אר אקורד סיימה את הרבעון השני עם גירעון בהון העצמי של 4.6 מיליון שקל והפסד במחצית הראשונה של 2011 של 2.6 מיליון שקל. לחברה התחייבויות למחזיקי האג"ח של 11.1 מיליון שקל בשנה הקרובה והיא סוחבת יתרת הפסדים מרשימה של 224.6 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השני. אקורד ניסתה לקבל אישור להסדר חובות – מבלי לעבור תחילה דרך בעלי האג"ח שלה. בית המשפט החליט כי דיון במשותף עם כל הצדדים יתנהל ב-23 בנובמבר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות