אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקנסות על עבירות תנועה צפויים לעלות בקרוב צילום: יריב כץ

הקנסות על עבירות תנועה צפויים לעלות בקרוב

בעוד מספר ימים יובא לדיון בוועדת הכלכלה תיקון לצו התעבורה המעלה משמעותית את גובה הקנסות. הקנס על מעבר באור אדום צפוי לעלות מ-1,000 שקל ל-1,500 שקל

03.11.2011, 13:40 | תומר הדר

עברייני תנועה היכונו: הקנסות על עבירות תנועה צפויים לעלות. בעוד מספר ימים יובא לדיון בוועדת הכלכלה תיקון לצו התעבורה המעלה משמעותית את גובה הקנסות אשר ישולמו על מספר עבירות תנועה.

הקנס על מעבר באור אדום צפוי לעלות מ-1,000 שקל ל-1,500 שקל, הקנס על נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית יעלה מ-250 שקל ל-500 שקל, הקנס על נסיעה על מדרכה או שביל אופניים יעלה מ-500 שקל ל-750 שקל ואילו הקנס על אי חגירת תינוק במושב בטיחות יעלה מ-250 שקל ל-500 שקל.

בתחילת השנה אישרה ועדת הכלכלה שורה של תקנות שנועדו לשפר ולייעל את שיטת הניקוד על עבירות. בין היתר נקבע כי רישיונו של נהג שיצבור 72 נקודות ויותר, ייפסל לתקופה של 9 חודשים, וירשיונו של נהג שיצבור פעמיים 36 נקודות במשך 6 שנים, יישלל לתקופה של 9 חודשים.  לפני כן רישיונו של נהג שצבר במהלך ארבע שנים 36 נקודות חובה ויותר, נפסל לתקופה של שלושה חודשים בלבד.

תגיות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

40.
מילא כץ טיפש זה ידוע אבל מה עם חברי הכנסת כולם מטומטמים??? ברור שאלו רק מיסים
מכמונות המהירות שהיו צריכים להניב מליונים מעוכבים ולכן צריך חוקים להגדלת הכנסות... תאונות לא ימנעו...מזמן הוכח שאין קשר בין נקודות לתאונות כי רב הנקודות ניתנות במקומות מכשילים שנהגים תמימים נופלים בם. (כך משטרת התנועה יכולה לגמור את היומית בשעה) .
עושים לנו טרור בכביש  |  05.11.11
39.
מרוב העלאות של כל המיסים כבר לא איכפת לאף אחד -מצער ומטריד
אין תחום בחיינו שרק אפשר ולא העלו בו את התשלומים אבל מה עשו לטובתינו -0 כלום -נאדה - זירו = חברי הכנסת והמכשלה (כן זו לא טעות) מכשלת ישרעאל - נמאס וקשה לחיות פה בצורה כזו והם נבערי העם -גם לא טעות - ממשיכים לחגוג ולהתהולל על חשבונינו עד קץ דורותיהם כמו ישי - עשה חתונה לביתו על חשבונינו - אז מה כל העושקים היו שם
hawk , מרכז  |  05.11.11
38.
יש לי רעיון הרבה יותר פשוט
מאחר ומי שמבצע את רוב העבירות והפשעים בארץ (לא רק בכבישים), הם מרוקאים\ערסים, אני מציע את הפתרון הבא: הקשחת התנאים להוצאת רשיון לבני העדה המרוקאית, למשל: - אגרת רשיון גבוהה יותר משמעותית משאר האוכלוסיה - מעבר 2 טסטים קשים במיוחד, על מנת להוציא רשיון - חיוב קורס נהיגה מונעת (בתשלום) כל שנה - תשלום 'מס ערס' שנתי לכל בעל רשיון - מעקב משטרתי יומיומי אחרי עברייני תנועה - עד שיורידו את כולם מהכביש ועוד ועוד.. כך נצמצם משמעותית את נפח בתי הכלא ותחזוקתם, נשלם פחות קנסות ונחיה ביתר שלווה וביטחון אישי, והכי חשוב: - אף אחד לא יחסום לנו את הצומת כשהוא מלא ויש לנו ירוק - אף אחד לא יצפור באיזור מגורים - אף אחד לא יחנה על המדרכות ויפריע להולכי רגל - לא נשמע בומים של מוזיקה באחת בלילה - לא נשמע רעש של מטוס, בגלל אגזוז מיוחד לרכב\קטנוע - יהיו פחות פצועים והרוגים תחשבו כמה כסף נוכל לחסוך לקופת המדינה ! כסף שיושקע בנו האזרחים הטובים, לשיפור רמת חיינו ואיכות חיינו.
יצחק , מרכז  |  03.11.11
37.
אחרי שהמפכל הודה שהמשטרה נותנת דוחות בעובר בצע כסף וממש ללא קשר לתעבורה
כנראה שצריכים להעלות אתההכנסה כי יש ירידה בתפוקה לא יאומן איך שמשקרים לנו במצח נחושה משרד התחבורה משתף פעולה עם המשטרה ומשרד האוצר רשות המיסים וכל השאר אזרחי ישראל - חד משמעית - מדובר בקומבינהההההההה מהסוג שלעולם לא תראו בכלבוטק ולכןןןןןןןןןןןן - מעתה פעלו כך: כל דוח שתקבלו - למרות האיומים - למלא את הספח להישפט - לשלוח בדואר רשום ולשמור את אישור המשלוח בדואר, אם לא קיבלתם הזמנה לדין צוך שנתיים מיום הגעת המכתב למתנ"א או מפנ"א - בקשו ביטול הדוח אם קיבלתם זימון גשו למשפט וסגרו קומבינה עם התובע או שאם בא לכם המשיכו את ההליך על ידי דחייה של המשפט באמצעות תירוצים רפואיים וכדומה מהסוג שבית המשפט לא יוכל שלא לקבל. תופעת לוואי חיובית - ברגע שכל הנהגים ישלחו בקשה למשפט - המערכת תקרו וכל הדוחות יתבטלו או לפחות 90 אחוז מהם המערכת לא בנויה לטפל בכולם אין מספיק כוח אדם ואין מספיק זמן ודם מבחינה פיזיקלית להתייחס למבול ההזמנות. במלחמה כמו במלחמה
03.11.11
לכל התגובות