אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להקטין את הרכיב הדפנסיבי בתיק צילום: אוראל כהן

להקטין את הרכיב הדפנסיבי בתיק

העליות של אוקטובר מסמנות שלב חדש בשוק השורי. המניות הדפנסיביות עלולות להסב תשואת חסר, ולכן מומלץ להעדיף את מניות הטכנולוגיה והתעשייה

08.11.2011, 07:06 | בריאן בלסקי

הסקירה השבועית מציעה כמה תובנות על הקצאת השקעות ובחירת מניות לתקופה הקרובה. בתוך כך אנו ממשיכים להחזיק בדעה חיובית לגבי שוק המניות האמריקאי, תוך שמירת מחיר היעד של 1,325 נקודות למדד S&P 500 ותחזית להמשך עליות בשווקים.

להוריד את הרכיב הדפנסיבי: לאור העליות החדות בשוק המניות באוקטובר, המסמנות להערכתנו שלב חדש בשוק השורי, אנו מאמינים כי הרכיב הדפנסיבי בתיק (השקעה בתחומי הצריכה הבסיסית, הבריאות, התשתיות ושירותי התקשורת) עלול להוביל לתשואת חסר לעומת S&P 500. המלצתנו: להשקיע בסקטורים מחזוריים כמו טכנולוגיה ותעשייה.

לא לנסות לתזמן את השוק: ניסיונות אלה עלולים להוביל להפסד משמעותי בתשואה, במיוחד בתחילתו של מהלך העליות בשוק המניות. לדוגמה, פספוס של חמשת ימי מסחר הטובים ביותר במהלך השנה הראשונה במחזור עליות בשוק מוביל היסטורית לירידת של מחצית מהתשואה הכוללת (מ־55% ל־23%). פספוס של 20 ימי המסחר הטובים ביותר בשנה הראשונה לגל העליות מוביל להפסד מצרפי של 16% בתשואה. לפיכך, להערכתנו, גם בתקופות שבהן השווקים מפגינים תנודתיות גבוהה, חשוב להישאר בשוק המניות, כמובן לפי מדיניות ההשקעה ופרופיל הסיכון המתאימים לכל משקיע.

 

מניות מומלצות: רעיונות השקעה להשגת תשואה עודפת על השוק בתקופה הקרובה.

1. מניות המפגינות צמיחה בהיקף הדיבידנדים: אקסון מובייל (XOM), אמרסון (EMR), יונייטד טכנולוג'יס (UTX), ג'נרל דינמיקס (GD), מדטרוניק (MDT).

2. מניות ערך: קומקאסט (CMCSA) ו־Regal Beloit (RBC).

3. מניות של חברות המציגות מומנטום של עלייה ברווחיות: יו.אס בנקורפ (USB).

הכותב הוא האסטרטג הראשי של אופנהיימר

תגיות