אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכנתיל: גידול של 20% בבקשות להלוואות גישור, עקב ההאטה בשוק הדיור

מרכנתיל: גידול של 20% בבקשות להלוואות גישור, עקב ההאטה בשוק הדיור

מנהל אגף המשכנתאות של הבנק: "אנשים מעדיפים לחכות להצעת מחיר טובה יותר לדירה הישנה ולשלם על הדירה החדשה בהלוואת גישור, שעלותה עשרות אלפי שקלים בשנה"

08.11.2011, 13:12 | כתב כלכליסט

"בחודשים האחרונים, ובמיוחד מספטמבר, ניכר גידול של כ-20% במספר הבקשות להלוואות גישור כתוצאה מההאטה בשוק הדיור", כך אומר דודי מייזליק, מנהל אגף המשכנתאות של בנק מרכנתיל.

לדבריו, "עיקר הביקוש להלוואות גישור הוא מצד אנשים שקנו דירה לפני כמה חודשים, לפני פרוץ המחאה החברתית, וטרם מכרו את דירתם הקודמת. אנשים אלה מקבלים כיום הצעות מחיר נמוכות יותר לדירה שבבעלותם, ביחס למחיר שציפו לקבל, ולכן חושבים שכדאי להם להמתין לקבל הצעה טובה יותר, ובינתיים נוטלים הלוואת גישור, על מנת לשלם על הדירה הנוספת שרכשו".

מייזליק מעריך עוד, כי "רוכשים אלה עלולים לגלות כי יצאו קירחים מכאן ומכאן. להלוואת גישור עלויות משמעותיות, המגיעות לעשרות אלפי שקלים בשנה. הלוואות הגישור, ניתנות כיום בבנקים למשכנתאות בריבית של כ-3% להלוואה צמודת מדד, ובריבית של כ-6% להלוואה לא צמודה. המשמעות היא עלות ריבית של כ-0.5% בחודש. מכאן שעבור מוכר דירה, הזקוק למיליון שקל הלוואה לצורך השלמת יתרת התמורה לדירה החדשה ועד למכירת דירתו, עלות הריבית היא כ-5,000 שקל בחודש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
פשוט אי אפשר לרכוש.. גם אם רוצים.
המחאה החברתית לא התפרצה סתם. אנשים עובדים בקושי סוגרים את החודש ועל לחסוך אין מה לדבר. דירה הפכה חלום רחוק ובלתי מושג. אני מתה לרכוש דירה ולא יכולה. דירה צנועה איפה שהוא. ואין מצב. שמחה לשמוע שסופסוף המחירים יורדים. מקווה שיירדו עוד. אם המדינה תמצא דרך פתרונות למעוניינים לרכוש דירה ראשונה - בהתאם ליכולת ההחזר שלהם - לאחר שהתנאים הוחמרו מאוד ונעשו בלתי אפשריים, אולי השוק יירד למצב נורמאלי לאחר שהמחירים עלו בהגזמה - אבל לפחות הוא לא יתרסק. אני מבינה שאלה שלקחו הלוואת גישור סובלים וזאת ממש לא שמחה לאיד - אבל מצב השוק כיום לא הגיוני.
מרכז  |  08.11.11
לכל התגובות