אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה: החלת שיטת הניקוד החדשה מתעכבת צילום: צביקה טישלר

משרד התחבורה: החלת שיטת הניקוד החדשה מתעכבת

השיטה החדשה, לפיה נהג הצובר 72 נקודות בעבירות תנועה יאלץ להיפרד מרשיונו לתשעה חודשים ולערוך מחדש טסט, תיאוריה ובדיקות רפואיות, תיכנס לתוקף רק ב-1 בינואר

14.11.2011, 18:55 | תומר הדר

שיטת הניקוד החדשה תיכנס לתוקף רק בשנה הבאה - כך מודיעה היום (ב') ועדת הכלכלה, לאחר אישור בקשת משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לדחות את מועד החלת השיטה החדשה מה-1 בספטמבר ל-1 בינואר. הסיבה לכך, טענו נציגי משרד התחבורה, היא עיכוב בהשלמת הכנת המערכת הממוחשבת הנדרשת לקליטת המידע אודות עבירות התנועה. בסמוך לכניסת שיטת הניקוד החדשה לתוקף יעלה קמפיין הסברתי אשר מסביר את עיקרי השיטה. עם זאת, הצבעה על הבקשה טרם התקיימה.

עיקר השינוי בהשוואה לשיטת הניקוד הקיימת מתייחס לנהגים המוגדרים כעבריינים חוזרים. כך, נהג שצבר 72 נקודות יאלץ להיפרד מרשיון הנהיגה למשך תשעה חודשים. כמו כן, יחוייב העבריין לעבור מחדש את מבחן התאוריה, טסט וגם בדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. באשר לנהגים אשר צברו 72 נקודות עוד בתקופת שיטת הניקוד הישנה, מדגישים במשרד התחבורה שאלה יאלצו לשאת בעונשים הקבועים לפי שיטת הניקוד החדשה רק אם יצברו 12 נקודות נוספות.

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אני עברתי את החויה של שלילת רשיון הנהיגה והרגשתי על בשרי כמה כסף אני הפסדתי בתקופה הזאת
זו בדיוק הכוונה. אני שמח שחשת את ההפסד. כשתשוב לכביש, תשקול הרבה פעמים לפני שתבצע עבירות תנועה, כי כעת אתה חש את המחיר שלו. רבים עדיין חיים בבועה, שהכביש שלהם וכל אחד יעשה כראות עיניו. . . רק כי האכיפה רפוייה וכך חונים וחוסמים נתיבי נסיעה (רק לרגע-רק לקחתי סיגריות-רק ניכנסתי לרגע-רק שנייה לבנק כי הוא ניסגר, אני מחכה לילד שלי שיצא מהגן), חונים לפני מעברי חצייה וחוסמים שדה ראייה, נוסעים בנתיב שמאלי ללא צורכי עקיפה, עוקפים בשוליים כי אין זמן, ואני ממהר לבי"ח וכו'. חונים בחניית נכה (ברגע שהוא יגיע, אני אזוז), לא שומרים מרחק ודופקים פגושים (כי היה באמצע שיחה או SMS), חוצים צומת רמזורים באדום (ניכנסתי לפני...), ועוד סיפורי אלף לילה ולילה. כך גם חגורת בטיחות, מצילת חיים כמו קסדה לרוכב . אני מקווה שהפנמת לעצמך את הנימוקים, כדי להיות זהיר יותר על הכביש, כי ברגע של טעות, האחד נהרג ועולמם נחרב, כשהשני, מבקש סליחה בבית המשפט וחייו ממשיכים. אם לא ידעת, כי במשטרה הוקמה יחידה מיוחדת שעוקבת אחר נהגים בפסילה ? כדאי שכולם ידעו על כך. סעו בזהירות ובאופטימיות שלא תהיו מעורבים באירוע תאונתי ותחזרו לביתכם בשלום.
דן דין , חיפה  |  15.11.11
לכל התגובות