אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמינים בדולר: בנקים זרים הכפילו את הפקדותיהם בפד צילום: בלומברג

מאמינים בדולר: בנקים זרים הכפילו את הפקדותיהם בפד

ההפקדות של בנקים זרים בפדרל ריזרב עלו ל-715 מיליארד דולר מ-350 מיליארד דולר מאז סוף 2010 על רקע משבר החוב באירופה

21.11.2011, 22:54 | בלומברג
ההפקדות של בנקים זרים בפדרל ריזרב יותר מהוכפלו ל-715 מיליארד דולר מ-350 מיליארד דולר מאז סוף 2010 על רקע משבר החוב באירופה שמחזק את מעמדו של הדולר כמטבע הבטוחה העולמי.

47 בנקים מחוץ לארה"ב החזיקו במאזנים של יותר ממיליארד דולר בפד בניו יורק נכון לסוף ספטמבר, עלייה מ-22 בסוף 2010, כך לפי סקר של 80 מוסדות פיננסים שערכה ICAP. הדולר התחזק ב-7.2% מאז שסוכנות הדירוג S&P הורידה את דירוג החוב המושלם בדרגת AAA של ארה"ב ב-5 באוגוסט, הביצועים השניים הטובים ביותר של מטבע אחרי היין היפני בין המדינות המפותחות, כך לפי מידע שאספה בלומברג.

הגירעון של יותר מטריליון דולר וקיפאון בוועדת העל של הקונגרס האמריקאי להפחתת הגירעון, כמו גם שיעור אבטלה של 9% לא הרתיעו משקיעים מלחפש ביטחון בכלכלה הגדולה בעולם. מעמדו של היורו נשחק עקב משבר החוב באירופה בעוד שהפרנק השוויצרי והיין נשחקו לאחר שהממשלות במדינות אלו רכשו מיליארדי דולרים כדי להחליש את המטבעות.

"אין שום דבר קרוב אפילו לתחליף לדולר, וחלק מכך הוא העומק של השוק, הנזילות", אמר ג'ק מקנטייר, מנהל השקעות לבלומברג. "יש תפישה, נכון או שגוייה, שאנחנו הולכים לשלם את כל החובות שלנו", הוא אמר.

תגיות