אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאה אילמת: כ-100 עיתונאים הפגינו בפיות חסומים נגד פיטורי נויבך צילום: יוסי מימוני

מחאה אילמת: כ-100 עיתונאים הפגינו בפיות חסומים נגד פיטורי נויבך

בנוסף מחו המפגינים על חוק לשון הרע; מנכ"ל אגודת העיתונאים של ת"א: "קרן נויבך זה הקש ששבר את גב הגמל"

27.11.2011, 18:20 | שלי פריצקר

כ-100 עיתונאים ופעילים חברתיים ערכו היום (א') הפגנה אילמת מול משרדי תחנת הרדיו רשת ב' בתל אביב. המפגינים חסמו את פיותיהם בפלסטרים וחלקם נשאו שלטים ריקים. אגודת העיתונאים ארגנה את ההפגנה במחאה על פיטוריהם של קרן נויבך ועשרות עיתונאים נוספים מרשות השידור, וכן במחאה על הצעת חוק לתיקון לשון הרע שעברה בשבוע שעבר בקריאה ראשונה בכנסת

לפני ההפגנה התכנסו העיתונאים בבית סוקולוב. מנכ"ל אגודת העיתונאים של תל אביב, יוסי בר מוחא, אמר: "קרן נויבך זה הקש ששבר את גב הגמל, אבל לא רק נויבך היא הבעיה, אנחנו פה כדי להביע מחאה על כל מה שקורה בתקשורת: ערוץ 10, גלי צה"ל הניסון לסגור את החינוכית".

הבמאי דורון צברי אמר ל"כלכליסט" כי "ההדחה המסתמנת של נויבך היא חציית קו אדום, לחרב את תוכנית הרדיו המצליחה ביותר זו רדיפה פוליטית. נויבך היא עלה תאנה שמצילה את כבודו של השידור מדי יום".

כזכור, נויבך פוטרה לאחרונה מהתוכנית "מבט שני" בערוץ 1 אחרי שלוש שנים בתפקיד בטענה כי היא "אינה עוברת מסך". בימים האחרונים נרמז כי העיתונאית הנחשבת לביקורתית ולוחמנית תפוטר גם מתפקידה כמגישת התוכנית "סדר יום" ברשת ב'.

"כשמשתיקים את העיתונות – משתיקים את כולנו", נכתב בהזמנה להפגנה. "רשות השידור מנהלת בימים אלו קמפיין הפחדה נגד העיתונאים העובדים תחת קורתה. עשרות עובדים זומנו לשימוע לקראת פיטוריהם ועיתונאים בכירים מודחים מתפקידים שונים בהם הם נושאים. אגודת העיתונאים מסרבת לאפשר למסע ההפחדות נגד עיתונאי רשות השידור להימשך".

מרשות השידור נמסר בתגובה: "ברשות השידור אין מדיניות של סתימת פיות או הפחדה של עיתונאים, ולא התקבלה שום החלטה להעביר את קרן נויבך מתוכניתה ברשת ב'. לגבי התוכנית 'מבט שני', מנהליה של קרן נויבך העלו שורה של טענות על תפקודה המקצועי בטלוויזיה, וביקשו להחליפה. במקומה הוחלט שתגיש את התוכנית העיתונאית והמגישה נועה ברק".

לגבי הטענה לגבי פיטורי עיתונאים אחרים, אומרים ברשות כי "מדובר בבחינת המשך העסקתם של כמה עיתונאים ברדיו ובטלוויזיה, במסגרת ההסכם הקיבוצי מ-1974, ונבחנת המשך העסקתם של כל העיתונאים העובדים פחות משלוש שנים ברשות השידור. ברשות השידור מביעים צער על כך שעיתונאים רבים נופלים בפח של ספינים ושקרים שמפיצים גורמים אינטרסנטים בתוך הרשות ומחוץ לה, שחלקם מככב בדו"ח מבקר המדינה האחרון, החמור ביותר בתולדות רשות השידור".

כמו כן התייחסה הרשות להחלטת בג"ץ מהשבוע שעבר, שקבעה כי הליך מינויו של יוני בן מנחם למנכ"ל רשות השידור תקין. זאת בתגובה לעתירה שהגישה לאחרונה אגודת העיתונאים נגד המינוי בטענה להתערבות פוליטית לכאורה בהליך. "מצער שאגודת העיתונאים בתל אביב לא מסיקה את המסקנות מהפסדה בבג"ץ האחרון, ומנסה לייצר ספינים חדשים במקום לסייע לרשות השידור להיחלץ ממצבה הקשה, ולהציל את השידור הציבורי ממצוקתו", נאמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
הנושא הוא לא קרן נויבך הנושא הוא שלא נותנים לעשות אף שינוי
כל הנושא של קרן נויבך יצא מכלל פרופורציה - מותר ורצוי לעיתים לאוור ולחדש את השורות אין לה ולחבריה כל שליטה ואחיזה ברשות השידור למרות שזה המצב היום - הם לא נותנים לאף אחד חדש להתקבל ואפשר לחשוב שאין אנשים אחרים? לא פחות מוכשרים מקרן נויבך וחבריה -מדוע זה מיד הופך לסתימת פיות? ומה מהצד שלהם כל ההתלהמות הזאת, ההפחדה הזאת והאמצעים שכל עיתונאי השמאל נוקטים לא סתימת פיות ואיומים? מה השכל והכשרון ניתן רק להם? שייתנו גם לאחרים להוכיח שהם יכולים ומי שלא יהיה טוב יילך הביתה, מה קרה?
שוש , מרכז  |  28.11.11
17.
גרתי מס׳ שנים באר׳הב ושם קרן לא היתה מחזיקה שעה-כנסו
במדינות שמכבדות את עצמם ואת האנטיליגנציה של הצופים לא היו מעסיקים את קרן בכלל. הבאה שצריכה לעוף זו מירב מיכאלי. אם הם רוצות שינסו להיתקבל לתחנות פרטיות. אין הגיון שבגלל שהם מכירות משהו שהם יתקבלו לעבודה שאינה מתאימה להם.
דנה ראובני , ת״א  |  28.11.11
14.
הכצעקתה??
מה לעשות? קרן נויבך אכן "אינה עוברת מסך" ראיתי מקרים דומים רבים בארה"ב ובאירופה, לא צריך לעשות מזה עניין לאומי. אני גם מקשיב בבקרים, לעיתים, לתוכניתה של קרן נויבך "סדר יום" ואיני חושב שמדובר בשדרנית-על שרבים יצטערו שתוחלף, רחוקה מרמתה של איילה חסון או דקל. באשר לחוק לשון הרע, שעדיין בתהליך, התקשורת והאופוזיציה מנסים לצייר תמונה שאינה נכונה כלל. ההבדל היחיד לגבי החוק הקיים הוא בקנס וההחלטה, כמו עד כה, תיקבע בבית המשפט ולא ע"י התובע אז בבקשה. הסכום, עד כה, היה מגוחך
שלמה גרינברג , הוד השרון  |  27.11.11
לכל התגובות