אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר בממשלה: יופחתו ההוצאות המשפטיות ברכישת דירה צילום: עטא עוויסאת

אושר בממשלה: יופחתו ההוצאות המשפטיות ברכישת דירה

על פי הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית, סעיף ההוצאות המשפטיות, שמוסיף לעלות הדירה 1.5%– 2%, יוגבל ל-0.5% בלבד

27.11.2011, 17:20 | שי פאוזנר

מסתמן כי בקרוב יוכלו רוכשי דירות חדשות ליהנות מהוזלה משמעותית של עשרות אלפי שקלים על הוצאות משפטיות המתווספות לתשלום על הנכס, כך לפי הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית, שאושרה היום (א') על ידי הממשלה ותעמוד לקריאה טרומית ביום רביעי הקרוב.

לפי החוק, סעיף ההוצאות המשפטיות, שמוסיף לעלות הדירה עוד 1.5%– 2%, יוגבל לפי החוק ל-0.5% בלבד או 5,000  שקל בלבד (הנמוך מביניהם). הכנסת אף תדון בחיוב חברות הבנייה להחזיר כספים באופן רטרואקטיבי למי שרכש דירה בתקופה האחרונה ושילם סכומים גבוהים מהנקוב בהצעת החוק.

בנוסף, בכדי למנוע מצב שבו הקבלנים משלשלים את הסכום לכיסם, יחויב עורך הדין המטפל לספק לרוכש הדירה חשבונית מס על הסכום הנקוב.

מאיר שטרית מסר: "בתקופה בה מחירי הנדל"ן בשמים, חיובם של הרוכשים בהוצאות המשפטיות של הקבלן היא שערורייתית. חברת הבנייה למעשה משתמשת במכירת הדירות כמנוף לכיסוי כל השירותים המשפטיים שהם מקבלים מעורכי הדין, כשהלקוח הוא המממן. סכומים אלה מגיעים לסדרי גודל של עשרות אלפי שקלים ללא כל הצדקה עניינית, והם מהווים נטל נוסף על רוכש הדירה בנוסף למסים המוטלים עליו. ואם לא די בזאת, התנהלות זו מונעת מזוגות צעירים שחווים קשיים כלכליים לשכור עו"ד פרטי משלהם שידאג לאינטרסים שלהם. כך, בלית ברירה הם נאלצים לקבל שירותים משפטיים מאיש מקצוע שמחויב לאינטרס של הקבלן. החוק החדש יקל על רוכשי דירות מבחינה כלכלית ויסייע להם לדאוג לאינטרסים שלהם מבחינה משפטית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
תשלום לעורך דין של הקבלן
לפני כ 3 שבועות חתמנו חוזה לרכישת דירה .משרד עורכי הדין לא הסכים ברוב חוצפתו שנשלם את שכר הטירחה שהוא % 2מסך 2 מיליון שח שהינם כוללים מעמ כלומר הם גבו מעמ על מעמ לא מספיק שהם עושקים ושודדים את הלקוח הם גובים שכר טירחה על הסכום המלא של הדירה שהוא כאמור כולל מעמ נאלצנו לשלם לחוצפנים הללו 37000 שח וזה עודלפני מס רכישה של 40000 שח הרי זהו שוד וגנבה לאןר היום מאוד מקומם יישר כח מאיר שטרית
דורון , חולון  |  30.11.11
37.
צדק חברתי
כבוד השר תודה הצלחת לעצור תשלום לא מוצדק ,אונס ושוד באור היום . מדוע צריך לשלם אחוז מסויים מערך הדירה ולא תשלום קבוע . הפעולות שהעורך דין מבצע עבור דירה קטנה או גדולה דומות . הוא מיצג את הקבלן ,שהקבלן ישלם לו, אפילו 10% . נושא נוסף שצריך לטפל,זה חוזה הרכישה שהוא שערוריתי ,לטובת הקבלן בלבד ומפקיר את הקונה לכל הרוחות . שוב תודה
ש כהן , ירושלים  |  30.11.11
36.
חבריי עורכי הדין יש הבדל בנינו לבין המתווכים- לפנות למתווך זה רשות אך עורך דין זאת חובה !!
דמי תיווך שמשולמים למתווך הם עבור שירות שהלקוח בחר מרצונו לקבל (דגש על בחר מרצונו ) אפשר לרכוש דירה גם לא דרך מתווך . אך לעומת זאת חוזה אצל עו"ד זאת חובה ולא בחירה !! וזה ידידיי המלומדים ה.ה.ב.ד.ל !! צר לי שאתם לא יודעים זאת - או משחקים אותה "ראש קטן"
עורך דין הגון  |  30.11.11
לכל התגובות