אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
2011 - השנה הבטוחה ביותר לטיסות צילום: shutterstock

2011 - השנה הבטוחה ביותר לטיסות

על פי נתונים שפרסם היום יאט"א, חלה ירידה חדה במספר ההרוגים בהתרסקויות. אפריקה היא היבשת המסוכנת ביותר מבחינת בטיחות - 3.93 התרסקויות לכל מיליון המראות

13.12.2011, 17:32 | סוכנויות הידיעות

בעוד שבועיים מסתיימת 2011, והיא מתגלה כשנה הבטוחה ביותר לטיסות מאז החל התיעוד בנושא. על פי נתונים שפרסם היום ארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט"א), עולה שעל אף שמספר ההתרסקויות הקטלניות נותר כמעט ללא שינוי בהשוואה לשנה שעברה – 22 השנה מול 23 ב-2010 – מספר ההרוגים כתוצאה מאותן התרסקויות ירד משמעותית. נכון להיום מספר הנוסעים וצוות התעופה שנהרגו בתאונות אוויריות מאז תחילת השנה עומד על 486, בהשוואה ל-786 ב-2010

.

"נכון לסוף נובמבר ביצועי הבטיחות העולמיים נמצאים ברמתם הגבוהה ביותר אי פעם, וטובים ב-49% מאשר בשנה שעברה", מסר גונתר מאטשניג, סגן נשיא לענייני אבטחה, תפעול ותשתיות ביאט"א. הארגון החל לאסוף נתונים ב-1945.

אירופה נהנתה משנה בטיחותית במיוחד – לא התרחשה על אדמת היבשת ולו התרסקות קטלנית אחת השנה. בנוסף לאירופה, גם צפון אסיה נהנתה משנה נטולת תאונות קטלניות.

שיעור התאונות ירד אף הוא בכל האזורים בעולם מלבד ברוסיה ומדינות הגוש הסובייטי לשעבר, שם נרשם נתון של 1.39 התרסקויות לכל מיליון המראות, לעומת זאת ב-2010 לא נרשמו כלל התרסקויות באזור.

עבור העולם כולו, שיעור התאונות ב-2011 עומד על 2.16 התרסקויות לכל מיליון המראות. מבחינה סטטיסטית, אפריקה נשארה היבשת המסוכנת ביותר לטוס בה. שיעור התאונות באפריקה ב-2011 עמד על 3.93 התרסקויות לכל מיליון המראות, אם כי מדובר בשיפור לעומת 2010, אז הנתון עמד על 8.26 התרסקויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ורק אל על שלנו "מחדשת" את צי המטוסים שלה במטוסים בני 13 שנה!!!
אל על קונה זבל ממזרח אירופה ומוכרת לנו אותו כחדש. זה נכון שלעומת צי מטוסים בן 28 שנה 13 שנה זה ילד בר מצווה צעיר. אבל למה לאזרחי ישראל מגיע הדומן הישן הזה? למה לסכן אותנו? למה לא לתת לנו מטוסים איכותיים. הסטטיסטיקה בסוף תתיישר לרעתנו. אי אפשר ללכת כנגד כל הסיכויים ולצפות שלא יקרה שום דבר. לדעתי יש לסגור את כל החברות הקטנות וליצור חברה ממשלתית אחת גדולה. לחברה הזו יהיה כוח כלכלי גדול יותר ויכולת לקנות מטוסים חדשים בלבד!!! לא יתכן שאזרחי ישראל יטוסו בגרוטאות-כי יום אחד נשלם על זה ויקר. נפילה של מטוס אזרחי ישראלי עם 280 נוסעים תשנה מהקצה אל הקצה את פני התעופה הישראלית. אז למה לא להקדים רפואה למכה? לא הכל כסף בחיים. וזה הזמן לעשות את הרוויזיה הדרושה לפני שקורה אסון שכתוב על הקיר באותיות קידוש לבנה.
יורקים עלינו דלק סילוני  |  13.12.11
לכל התגובות