אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם בלי טרכטנברג: עיריית תל אביב תבנה פרויקט דיור בר השגה צילום: דוד הכהן

גם בלי טרכטנברג: עיריית תל אביב תבנה פרויקט דיור בר השגה

בתכנון - 69 יחידות דיור של 4-3 חדרים בשכונת שפירא, במימון מלא של העירייה. והשכירות? נמוכה ב-25% ממחיר השוק

14.12.2011, 21:09 | דותן לוי

עיריית תל אביב תקים פרויקט דיור בר השגה ראשון ביוזמה של רשות מקומית שישמש את תושבי העיר. מדובר בפרויקט שיכלול 69 יחידות דיור בשכונת שפירא שייבנה במימון מלא של העירייה.

הפרויקט יובא לאישור ועדת הכספים של העירייה ביום חמישי הקרוב. את הבנייה תבצע החברה העירונית "עזרה ובצרון", והיא מיועדת להסתיים בחצי השני של שנת 2013.

בדרך למעלה שכונת שפירא אחרי דהרת משקיעי הנדל"ן לפני כמה שנים אל השכונה בדרום ת"א, קצב העסקאות שכך לאחרונה. השכונה עדיין לא שינתה את פניה וחובת ההוכחה להשבחה אמיתית מוטלת על העירייה דותן לוי, 25 תגובותלכתבה המלאה

יחידות הדיור המתוכננות בפרויקט יהיו בנות 4-3 חדרים, והן יוצעו להשכרה במחיר הנמוך בכ-25% ממחירי השכירות בשוק. בשלב זה טרם הוחלט מה יהיה מספר הדירות המדוייק אשר יוקצה לדיור בר השגה, מתוך 69 היחידות המיועדות לבנייה, אולם לכל הפחות תהיינה 45 דירות שיופנו להשכרה לזכאים. השוכרים יהיו צעירים ומשפחות שיעמדו בקריטריונים לדיור בר-השגה שקבעה העירייה, וייכנסו להגרלה לקבלת הזכאות, חוזי השכירות יהיו בטווח של עד 5 שנים.

חולדאי: "להשלים החקיקה"

בעיריית תל אביב הקימו בשנים האחרונות ועדה מיוחדת לגיבוש מדיניות עירונית לדיור בר השגה. עד כה הוקצו לנושא מספר פרויקטים בדרום העיר, בין היתר במתחם הגדנ"ע, במגרש מכבי יפו לשעבר ברחוב נס לגויים, אך עד כה אף אחד מהפרויקטים לא יצא אל הפועל.

ראש העיר רון חולדאי ציין כי הוא מקווה שפרויקט זה יהיה הראשון מיני רבים במדינת ישראל, וזאת במטרה לאפשר הענקת סיוע בדיור לכמה שיותר זכאים. "בהיעדר מענה ממשלתי וחקיקתי לנושא דיור בר השגה, לקחנו על עצמנו כבר לפני כמה שנים להוביל את הנושא וליצור תשתית שתוכל לסייע גם לרשויות אחרות. אני קורא לממשלת ישראל להשלים את החקיקה הנדרשת על מנת שניתן יהיה לספק דיור בר ההשגה לציבור רחב יותר במדינה כולה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות