אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידת המחירים באשקלון: הבנייה טרפה את הקלפים צילום: גדי קבלו

ירידת המחירים באשקלון: הבנייה טרפה את הקלפים

ראש העירייה, בני וקנין: "אנחנו מתכננים לבנות בעיר כ־8,000 יחידות דיור. במצב כזה ברור שהיא תשאב לתוכה ציבור רב מבחוץ ותתחזק כלכלית"

15.12.2011, 10:58 | שי פאוזנר

את ההסבר לירידה בשיעור של 7% במחירים באשקלון ניתן לתלות בבנייה מסיבית שהושלמה בחודשים האחרונים, שיצרה זינוק בהיקף דירות היד שנייה למכירה בעיר. באשקלון ינפיקו בחודשיים הקרובים היתרי אכלוס (טופס 4) ליותר מ־2,000 דירות חדשות. לירידת המחירים עלולה להיות גם השפעה שלילית לאורך זמן בעיר. סימן לכך ניתן היה למצוא במכרז האחרון של מינהל מקרקעי ישראל שבו לא הוגשה אפילו הצעה אחת של קבלנים לרכישת הקרקע. ראש העירייה בני וקנין מעריך כי בטווח של חודשים ספורים המחירים בעיר בהחלט יכולים לרדת, אך השינוי המתוכנן בה ישמר את כוחה הנדל"ני לאורך זמן. "אנחנו מתכננים בעיר כעת כ־8,000 יחידות דיור. במצב כזה ברור שהיא תשאב לתוכה ציבור רב מבחוץ ותתחזק כלכלית". אסי תמיר, זכיין רי/מקס אנרג'י, אומר כי ההתעוררות בנובמבר נוצרה על ידי קונים הסבורים שכעת נפתח חלון הזדמנות קצר טווח לפני עליות מחירים בשוק.

השמאי אהוד המאירי סבור כי הירידה המורגשת באשקלון היא תוצאה של היצע גדול של דירות יד ראשונה. "הקבלנים לא מתחילים בבנייה חדשה, והיצע הדירות שלפני שנה התרחב מאוד, מתחיל שוב להצטמצם. קשה לצפות לירידת מחירי הדירות בשיעורים ניכרים בה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
זהירות לא ליפול בפח !!!
כתושב אשקלון מזה 36 שנה אני מזהיר את אלו ה"אנוסים" וה"מתפתים" למינהם- לא לקנות דירת 5 באשקלון ביותר ממליון שקל. שלא יעבדו עליכם בעיניים !!! בחישוב פשוט של עלות מול תועלת ומה אנו מקבלים כתמורה, לא משתלם לקנות באשקלון בסכומים שהקבלנים דורשים זה פשוט פשע !! גנבה !!! תתמקחו איתם !!! את הקרקע הם קנו לפני הרבה שנים במחיר זול מאוד !!! לא יתכן שירויחו על הגב שלנו !!! תהיו חכמים ונבונים כמוני !!!
אייזנברג , אשקלון  |  18.12.11
9.
עבודה בעיניים!!!
ראש העיר "היקר" שלנו ממש טוב בשיווק עירו. אך פחות טוב בלשון המעטה לתושבי עירו אני מתגורר בשכונת ברנע שזהו האיזור היקר ביותר כיום באשקלון ,את ביתי קניתי במיטב כספי כדי לתת למשפחתי איכות ורמת חיים גבוהה. בפועל אני יכול להעיד שאיכות החיים והסביבה באיזור מגורי היא מאוד נמוכה , אין מספיק בתי ספר וגני ילדים, אין מספיק תחבורה ציבורית. אין כלל פיתוח סביבתי כאשר אני רוצה לצאת עם משפחתי לטייל בסביבת מגורי אנחנו נאלצים ללכת על הכבישים מכיוון שפשוט אין מדרכות!!! לסיום : בני תפסיק לדאוג לך ולסובבים אותך ולמה שיגידו מכובדים כאשר הם נכנסים לעירנו שם אתה יודע טוב מאוד לפתח ותתחיל לדאוג לחברה הצעירים שאט אט נוטשים את עירך!!!
דן , אשקלון  |  15.12.11
8.
עכשיו אתם מבינים למה פורסמו כתבות יחצנות בשבועיים האחרונים?
שחר פאר קנתה דירה וירטואלית? אפרידר מלאת הפאבים והמוזיקה ממכוניות עארסיות היא הדבר הבא? עורכי המדדדים ידעו משהו או שניים על המצב ובכדי לנטרל את הנזק הקבלנים שילמו היטב על כתבות היחצנות הללו. ואפילו הפעילו לחץ כדי לנטרל את הפאניקה ולפרסם 7 אחוז ירידה במקום 20 אחוז ירידה. השוק באשקלון קפוא לחלוטין ההיצע ביד 2 עלה מ1900 דירות לפני חודש ל2150 דירות. המשקיעים מבחוץ שלא הבינו שתושבי אשקלון שמשתכרים 4200 ש"ח נטו לפי הל"מס. לא יכולים לשלם להם 3500 ש"ח שכירות על 5 חדרים בלי תשתיות ותחבורה בברנע התחילו להוריד ולהשכיר דירות ב2800 ש"ח. וזוהי רק ההתחלה.
אשקלוני , אשקלון  |  15.12.11
לכל התגובות