אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרושים: מדענים מסוג חדש

דרושים: מדענים מסוג חדש

בעידן ה-Big Data, ארגונים מחפשים בנרות עובדים שיהיו מסוגלים לנתח מידע עצום ולהפיק ממנו תובנות עסקיות. הכישורים הדרושים: יכולת להיות תמיד צעד אחד לפני כולם

27.12.2011, 14:36 | יוחאי גל

דמיינו לעצמכם עולם ארגוני בעל יכולת לנתח כמויות עצומות של מידע מובנה ובלתי-מובנה, שזורם אליו ממספר מקורות. דמיינו את היכולת ליישם את מסקנות הניתוח באופן אינטליגנטי, וכך להשיג מטרות ולהתמודד עם אתגרים. ברוכים הבאים לעולם ה-Big Data.

נראה שארגונים גדולים בעולם מקדישים תשומת לב רבה יותר, כמו גם סכומי כסף גדולים יותר, לטיפול ב-Big Data. בהתאם, במהלך השנה האחרונה, עדה תעשיית ה-IT לצמיחת ביקוש אדירה מארגונים גדולים המחפשים זן חדש של עובדים שיהיו מסוגלים להפוך כמויות עצומות של מידע לתובנות עסקיות אסטרטגיות, הקבורות כיום בדאטה העצום שמצטבר. תובנות אלה קריטיות עבור עסקים לשיפור התחרותיות, כמו גם ליכולת לחדש ולהמציא. לתפקיד "מדען דאטה" (data scientist) מחפשות כיום החברות עובד בעל טווח כישורים יוצאי דופן.

ממחקר שנערך לאחרונה על ידי IDC , עולה כי ב-2011 ייווצר וישוכפל מידע בעולם בנפח עצום של 1.8 זטה בייט. הארגונים הגדולים יהיו אחראים על אחסון וניהול של כ-80% מנתונים אלה. בנוסף לכמות המידע שארגונים מאחסנים, נעשה תהליך מיונו מורכב. ככל שאנשים מבלים יותר זמן באינטרנט, ואפליקציות לפלאפונים נהיות מתוחכמות יותר, נוצרת כמות הולכת וגדלה של נתונים הניתנים למיון. גלום פה פוטנציאל עצום לשינוי חוקי המשחק בעולם העסקי.

עם זאת, רוב הארגונים עדיין אינם מוכנים להתמודד עם אתגרים מסוג זה. מחקר גרטנר מצא שצמיחת המידע מהווה את האתגר הגדול והקשה ביותר עבור סמנכ"לי תפעול בהקשר של תשתיות חומרה במרכזי דאטה. הסקר מצא ש-47% מסמנכ"לי התפעול ציינו את גידול המידע כאחד משלושת האתגרים הגדולים ביותר.

"חידת הדאטה" מצביעה על אתגר ועל הזדמנות עצומה בו זמנית, אולם כדי לנצל את ההזדמנות, נדרשת גישה חדשה, הן בניהול הנתונים והן בהגברת היכולת הקולקטיבית לנצל את ה-IP של חברות, הקיים בהישג יד. גישה זו חייבת לכלול בתוכה גם את הטכנולוגיה וגם את העובדים בה.

עובד בעל מיומנות ויצירתיות

מה נדרש על מנת להיות מדען דאטה? תחומי האחריות של מדעני הדאטה כוללים, בדרך כלל, המצאת אלגוריתמים הקשורים למיון נתונים, קביעת רמת החשיבות של ניתוח מידע, וניתוח תמידי של נתונים בכדי להחליט כיצד לספק חוויה טובה יותר. כדי להתמודד עם המורכבות של מיון נתונים, יצטרכו מדעני דאטה להיות תמיד צעד אחד קדימה בכל ההיבטים הקשורים למדעי המחשב.

בנוסף, הם נדרשים למודעות משפטית, במיוחד אם יחליטו לנתח מידע פרטי או מאובטח ממקורות חיצוניים. מדעני דאטה חייבים להיות בעלי מיומנות סטטיסטית כדי לזהות דפוסים במידע, ולהחזיק בידע בתחומים מתמטיים שונים כגון הסתברות ושיטות נומריות מתקדמות. מעבר לכישורים טכניים ומדעיים, תפקיד זה דורש יצירתיות רבה, כדי לייצר תובנות אינטליגנטיות מהמידע ולקשר בין חלקיו השונים.

חשוב לציין שלחברות קשה כיום למצוא אנשים עם רשימת כישורים המתאימה לתפקיד זה, שדורש ממועמדים שליטה בידע הקשור למגוון תחומי מדעי המחשב, טכניקות של ניתוח מידע וסטטיסטיקה. בדומה לגידול בביקוש ליועצי מדיה חברתית, שצץ עם כניסת עידן הרשתות החברתיות, יש כעת ביקוש חזק למדעני דאטה המסוגלים לנהל את "צונאמי המידע". יחד עם זאת, עדיין קיימת אי-בהירות לגבי המשימות הספציפיות שנכללות תחת האחריות של מדעני דאטה, כמו גם הכישורים הייחודיים הנדרשים למילוי תפקיד זה.

הכותב הוא מנהל טכנולוגיות ראשי של EMC באזור EMEA South

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מאמר שהקדים את זמנו. רק היום מבינים מה
מאמר שהקדים את זמנו. רק היום מבינים מה נדרש ממדען נתונים: 1. ניהול מסות של מידע (אחסון, שליפה/הנגשה לניתוח, התמנשקות למאגרי נתונים חיצוניים, בכלל זה ענן) 2. ניתוח סטטיסטי, כולל תוכנות ייעודיות (למשל r) 3. ויזואליזציה של הנתונים והמסקנות 4. יכולת להציג ולשווק את המסקנות בפני מקבלי החלטות בארגון 2. 
Cupcake  |  11.08.16
6.
מאד מתאים למהנדסי מערכות מידע עם ראש גדול
יוחאי צודק ומציג נקודה חשובה - חברות רבות משקיעות משאבים רבים בעיצוב, ייצור ואגירת מידע (הBI) -- אך מעטים הארגונים שמריצים את השאילתות הנכונות ואת החשיבה הפתוחה - מה עושים עם המידע הזה? איך משתמשים בו כדי להגדיל את הפעילות העסקית? הארגונית? הפיתרון לחברות - קחו מהנדסי מערכות מידע שמקורות החיים שלהם בולט שהם בעלי אופי יזמי, מבינים ביזנס וחושבים מחוץ לקופסא. הגלובליזציה וחברות הענק שלה ייצרו אולכוסיות ענקיות של פקידי הייטק - משבוצות קטנות בהן אנשים עושים אך ורק מה שבמסגרת הגדרות התפקיד שלהם. רק חברות שידעו לאתר את אלו שמחפשים לפרוץ את המסגרת - יצליחו. (רמז: הפיתרון לא יבוא מהאמריקאים או מהאירופים. סינים, יפנים וישראלים. משם תבוא ה"ישועה").
אלי שטיינברגר , תל אביב  |  07.01.12
4.
IT Analyzer BI for Big-Data
IT Analyzer deals with the complexity of IT management and operational by gathering information from IT Infrastructure objects and layers, store it into a sophisticated analytic rules BI cube combining knowledge and best practices. The system analyze “weak links” and reconfiguration in the IT layer and present it in a way that any IT manager will be able to Improve IT infrastructure stability, reduce errors, alerts, downtime, and human intervention. IT Analyzer is the most comprehensive and Innovative solution for supporting IT stuff to perform in a dynamic environment. The system collect & translate massive IT infrastructure Data into a “actionable information” enabling CIO & IT Management to make fast and accurate decisions in unique Business Intelligent analysis engine as a layer on top of existing management tools. IT Analyzer is the pioneer of Business Intelligence (BI) solution (Patent Pending) ,web-based solution that combines Cloud-to-Physical multi-vendor’s cross domain solution empowering IT managers to control and maximize IT assets. IT Analyzer multi-dimensional analytics engine allows “IT professionals to see behind the scene”, reducing operational costs, increasing operational efficiency, enhancing quality of service and helps IT management to make strategic decisions about their IT environment.
ITAZ , מרכז  |  28.12.11
לכל התגובות