אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ריאליטי רכשה מעמיתים נכס בהרצליה תמורת 8.5 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

קרן ריאליטי רכשה מעמיתים נכס בהרצליה תמורת 8.5 מיליון שקל

קרן ההשקעות מתכננת לשנות את ייעודו של הנכס, שממוקם בשדרות ח"ן במרכז העיר, ולהפוך אותו לפרויקט דיור

05.01.2012, 11:36 | דותן לוי
קרן ההשקעות בנדל"ן ריאליטי רכשה מחברת קרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים נכס בהרצליה בתמורה ל-8.5 מיליון שקל. הנכס, שממוקם בשדרות ח"ן 3 במרכז העיר, עומד על קרקע בשטח של כ-1,000 מ"ר, שעליה מבנה בשטח בנוי של 250 מ"ר, המושכר כיום לסניף של רשת כפר השעשועים, ומניב הכנסה שנתית של כ-300 אלף שקל.

המתחם נמצא בבעלות מינהל מקרקעי ישראל והוחכר לעמיתים בייעוד למשרדים. הקרן מתכוונת לשנות את הסכם החכירה ולהפוך את הניצול והייעוד למגורים ומסחר בהיקף של למעלה מ- 2,300 מ"ר, וכמו כן להסדיר את זמינותו של הנכס לבנייה מיידית. על ידי כך ועל ידי התאמתו של הפרויקט לבניית יחידות דיור קטנות, צפויה הקרן להשביח את הנכס בעשרות אחוזים.

רכישת הנכס בהרצליה מצטרפת לנכסים נוספים שרכשה קרן ריאליטי, שמנוהלת על ידי אסף ורדי ואוהד רוזן. בין הנכסים שנרכשו: מתחם "בית המכס" בנמל יפו, שנרכש ביחד עם חברת אקרו נדל"ן בתמורה ל- 53 מיליון שקל, ומבנה שהיה בבעלות בנק מרכנתיל דיסקונט ברחוב רוטשילד פינת נחלת בנימין בת"א. בימים אלו נמצאת הקרן בהליך של גיוס שני בהיקף מתוכנן של 50 מיליון דולר, לאחר שגייסה 40 מיליון דולר בסיבוב הגיוס הראשון.

חברת עמיתים העמידה בשנים האחרונות נכסים רבים למכירה, בשבוע שעבר הוגשו הצעות למגרש אחר של החברה ברחוב דובנוב בתל אביב המשמש כיום כחניון ומחירו נאמד בלמעלה מ-30 מיליון שקל. כמו כן, בעבר מכרה החברה שטח של 130 דונם באזור נצרת תמורת 82.3 מיליון שקל, מגרש של 2 דונם ברחוב אנטוקולסקי בתל אביב תמורת כ־68 מיליון שקל וקומת משרדים בבית גיבור ברמת גן תמורת כ־21.5 מיליון שקל.

אסף ורדי, שותף מנהל בקרן ריאליטי, אמר בעקבות העסקה: "המגרש ממוקם באזור המאופיין בסביבת בניינים בעלי שימוש משולב של מסחר ומגורים. מאחר והסכם החכירה וקיבולת הבנייה המותרת כיום אינם תואמים את זכויות הבנייה והייעודים הקיימים על פי התב"ע, אנחנו מתכננים לפעול לשינויו ולהשבחתו של הנכס. לאחרונה עברה הסביבה הקרובה לנכס שדרוג ופיתוח סביבתי משמעותיים שכללו צמצום של נתיבי התנועה והרחבת המדרכות, חידוש חזיתות מסחריות והפיכת חלק מהרחוב למדרחוב. בהרצליה קיים מחסור ביחידות דיור קטנות, במיוחד במרכז העיר, ונראה כי העיריה כבר היום פועלת להגדלת הצפיפות באזור זה. אנו מתכוונים לקדם תב"ע נקודתית המצריכה סמכות ועדה מקומית בלבד ללא תוספת זכויות, וצופים ביקוש גבוה לדירות קטנות באזור".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות