אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קונים מיהרו להזמין מוצרים באינטרנט, וחויבו במס הישן צילום: בלומברג

קונים מיהרו להזמין מוצרים באינטרנט, וחויבו במס הישן

ההמלצה להרחיב את הפטור ממכס בקנייה באינטרנט מתעכבת, ואזרחים הופתעו. רשות המסים: "הנושא ייכנס לתוקף עד סוף חודש ינואר"

09.01.2012, 21:20 | הדר קנה

מי שרצה למהר ולהזמין מוצרים דרך האינטרנט בשל הרחבת הפטור ממכס בקניית מוצרים אונליין, כדאי לו שיחכה - ההטבה טרם נכנסה לתוקפה.

בחודש דצמבר החליטה הממשלה לאמץ חלק מהמלצות ועדת טרכטנברג הנוגעות לתחום המסים. בין היתר, הוחלט על העלאת סכום הקניות באינטרנט הפטור ממכס מ־50 דולר (כ־190 שקל) ל־1,200 שקל.

מטרת ההטבה היא להגביר את התחרותיות ולהוריד את מחירי המוצרים בישראל ובכך להפחית את יוקר המחיה.

רבים טעו לחשוב כי הרחבת הפטור תיכנס לתוקפה בתחילת השנה האזרחית החדשה - 1 בינואר, בדיוק כמו שורה של חוקים שנחקקו במסגרת המלצות טרכטנברג. אותם אנשים מיהרו והזמינו מוצרים בשווי גבוה מתוך הנחה שיקבלו את המוצרים ללא מכס, אך לפתע נאלצו לשלם את מחיר המכס על המוצרים.

ברשות המסים הסבירו את העיכוב בכך שהעלאת הפטור מצריכה התארגנות נרחבת מול הדואר וחברות המשחררות יבוא אישי, ולכן לדבריהם טרם נכנסה ההטבה לתוקפה: “הנושא אמור להיכנס לתוקפו עד סוף החודש". יש להדגיש שפטור זה לא מצריך חקיקה, רק חתימה של שר האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
ברור מה חשבתם שהאוצר יוותר על כסף? הכל אחיזת עיניים
הממשלה מיהרה להכנסי לתוקף את הגזירות של טרכטנברג אבל שמדובר בהקלות במיסוי אז לשר האוצר אין זמן התארגנות או אין זמן לחתום על מסמכים. מי זוכר את ההפחתה במס חברות במשך כמה שנים? באורח פלא ההפחתה נעצרה. תמיד יש תירוץ שלא לתת. כל הטרכטנברג הזה זה מסווה של המדיניות החזירית של דאגה למעטים על חשבון הרוב החילוני שלא מאורגן במסגרת פוליטית. הגיע הזמן שנתארגן למפלגה שתייצג את הרוב ולא תחלק כספים לסקטורים.
אזרח הגון  |  10.01.12
לכל התגובות