אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדרי טיעון עם שלושה בכירים מדור כימיקלים שהואשמו בעבירות על חוק ני"ע צילום: עמית שעל

הסדרי טיעון עם שלושה בכירים מדור כימיקלים שהואשמו בעבירות על חוק ני"ע

על צבי מור, מיכאל ינובסקי ויוסף דיין יוטלו קנסות בין 180 ל-350 אלף שקל. הם יורשעו בין השאר על אי־דיווח על מכירה במחירי הפסד לחברת בעלי השליטה

30.01.2012, 15:45 | הדר קנה

הפרקליטות הגיעה להסדרי טיעון עם שלושה בכירים מדור כימיקלים שהואשמו בעבירות על חוק ניירות ערך.

על פי הסדר הטיעון, הנאשמים יורשעו ויטלו עליהם קנסות: על צבי מור יוטל קנס של 350 אלף שקל , על מיכאל ינובסקי קנס של 250 אלף שקל ועל יוסף דיין קנס של 180 אלף שקל. בנוסף יגזרו עליהם מאסרים על תנאי.

בשנים 2000–2005 כיהן מור כיו"ר הדירקטוריון של חברת דור כימיקלים, מיכאל ינובסקי שימש כמנכ"ל החברה, ויוסי דיין היה סמנכ"ל הכספים ומזכיר החברה.

כתב האישום המקורי הוגש בסוף 2009 וכלל ארבעה אישומים: דיווח מטעה ביחס לקיום מנגנוני הביקורת התשקיפיים על מחיר חומר הגלם פורמלין; אי־דיווח על מכירה במחירי הפסד לחברת בעלי השליטה; אי־דיווח על מתן אשראי מועדף לחברת בעלי השליטה בניגוד להתחייבות התשקיפית ואי־דיווח על הסדר מיטיב עם חברת בעלי השליטה בקשר לחוב כספי שחברה לחברה ציבורית.

לפי האישום המרכזי הנוגע לפרשת הפורמלין, התקיים קשר עסקי ארוך בין דור כימיקלים הציבורית לחברת כרמל כימיקלים הפרטית שבבעלות מלאה של בעלי השליטה בחברת דור.

לפי כתב האישום, התקיימו עסקאות חריגות למכירת פורמלין ע"י דור לכרמל, שלא אושרו כדין ולא דווחו לציבור על פי חוק. עוד עולה מכתב האישום כי הנאשמים, שהיו חתומים על דו"חותיה הכספיים של דור, ידעו על אי־קיום ההתחייבות התשקיפית של דור לכנס את ועדת הביקורת שלה מדי שישה חודשים כדי לוודא שמחיר מכירת הפורמלין לכרמל עומד בתנאי השוק. למרות זאת, לא דיווחו אלה על אי־ קיומה של ההתחייבות.

שופטת בית משפט השלום בת"א דניאלה שירזלי הרשיעה את הנאשמים, אך טרם אישרה את גזרי הדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות