אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה ישראל חתמה על עסקת קומבינציה בקרית אתא

אפריקה ישראל חתמה על עסקת קומבינציה בקרית אתא

תקים פרויקט של כ-700 יחידות דיור בגבעת הכלניות; חלקה של אפריקה בפרויקט יעמוד על 80%

19.02.2012, 11:00 | דותן לוי
עסקת קומבינציה נוספת לחברת אפריקה ישראל מגורים. שבוע אחרי שדיווחה על עסקה עם היזם משה אהרוני בגבעת שמואל, מדווחת היום (א') החברה כי חתמה עם יותר מ-100 בעלי קרקע פרטיים על עסקה לקרקע בשטח של 120 דונם בקרית אתא שעליה יוקמו כ-700 יחידות דיור. בסך הכל מדובר בקרקעות לבניית 1,400 יחידות דיור.

מדובר בקרקע שכיום אין לה ייעוד, אך היא ממוקמת בשכונת גבעת הכלניות ונכללת בתוכניות הפיתוח שלה. אפריקה ישראל תידרש לפעול לשינוי היעוד שלה למגורים ולתכנן עבורה תב"ע (תוכנית בניין עיר) חדשה. בחברה מעריכים כי בגלל הצורך בשינויי הייעוד שיימשך לפחות שנתיים, תחילת הבנייה במתחם תתאפשר רק בעוד כשלוש שנים. בתמורה לעסקה חלקה של אפריקה ישראל יעמוד על כ-80% מהפרויקט ובעלי הקרקע יקבלו 20% מהדירות בפרויקט.

   

הפרויקט הוא חלק מהבנייה המסיבית שמתוכננת בגבעת הכלניות שתגיע ל-4,000 יחידות דיור. לפני יותר משנה הופקדה בועדה המחוזית תוכנית לבניית 3,000 יחידות דיור באזור זה, מתחמים נוספים לבנייה בקרית אתא הם: גבעת אלונים – 2,000 יחידות דיור ומתחם בין שכונת פרוסטיג למרכז העיר שבו מתוכננות כ-7,500 יחידות דיור נוספות. כיום לאפריקה יש פרויקט מגורים נוסף בקרית ים הסמוכה הכולל כ-1,000 יח"ד.

אורן הוד, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים, מסר כי "נמשיך לבחון עסקאות נוספות להרחבת מלאי הקרקעות לבנייה. עסקאות הקומבינציה הם חלק מניהול הסיכונים המחושב בהחברה מבצעת בתקופה זו".

   

את אפריקה ישראל מגורים ייצגו בעסקה עו"ד אבי בן יעקב ורונית אשד לוי ממשרד וכסלר ברגמן. את המוכרים ייצג עו"ד דוד קירשנבום (ירושלים).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות