אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כאן הסתיימו שידוריהם? רשות השידור מתחילה לפטר עשרות בכירים צילום: אלכס קולומויסקי

כאן הסתיימו שידוריהם? רשות השידור מתחילה לפטר עשרות בכירים

בכוונת הרשות לפטר 30 בעלי חוזים אישיים. בימים האחרונים זומנו לשימוע 43 עובדים, בהם ינון מגל, יגאל רביד, אורי לוי והחזאית שרון וכסלר

22.03.2012, 07:06 | שלי פריצקר
רשות השידור שלחה ביומיים האחרונים מכתבי זימון לשימוע ל־43 טאלנטים ובכירים ברשות החתומים על חוזים אישיים. בין הבכירים: המגישים יגאל רביד וינון מגל, הכתבים גילי שם־טוב, יורם כהן, החזאית שרון וכסלר ועורך "מבט" אבי מוסקל.

סך הכל מתכוונת הרשות לפטר 30 בעלי חוזים אישיים, מתוך 88 בעלי שכר גבוה ברשות, וזאת כחלק מהרפורמה. לעובדים שאליהם נשלחו המכתבים הובהר כי בשימוע תידון גם האפשרות לבצע קיצוץ בשכרם.

לדברי גורמים בהנהלת הרשות, הליך פיטורי העובדים נגזר מההסכמים שעליהם חתמו הנהלת הרשות הקודמת בראשות מוטי שקלאר ואגודת העיתונאים בירושלים עם האוצר. לטענת הגורמים, פיטורי העובדים עשויים לחסוך לרשות מיליוני שקלים בשנה.

במקביל להליך הפיטורים של בכירי הרשות, בימים האחרונים זומנו לשימוע לפני פיטורים גם עשרה עיתונאים עובדי קול ישראל. בין העובדים: מירית הושמנד, עורכת התוכנית "סדר יום" ברשת ב' בהגשת קרן נויבך, שכבר זומנה בעבר לשימוע אך נותרה בעבודתה בעקבות התערבות אגודת העיתונאים.

הליכי השימוע שנערכים לבכירי הרשות מתקיימים על רקע אישור הרפורמה ברשות השידור. בחודש שעבר אישרה מליאת הרשות את מתווה הרפורמה הכוללת פרישה של 700 עובדים, לצד שדרוג משמעותי של היכולת הטכנולוגית של הרשות והקמת קריית שידור חדשה בירושלים ובגוש דן. בחודש הקרוב אמור להיחתם מתווה המימון של הרפורמה עם האוצר בעלות 730 מיליון שקל.

ברשות ממשיכים להיערך למכירת נכסים לצורך מימון הרפורמה. הרשות בוחנת אפשרות להקים קריית שידור חדשה בבת ים במקום השטח שבו היא מחזיקה בתל אביב, וקיבלה הצעות לשכירת שטחי משרדים ואולפנים בפתח תקווה ובבית דגן.

מרשות השידור נמסר: "צוות הרפורמה שהקים המנכ"ל החל להיערך לקראת יישום הסכמי הרפורמה שעליהם חתמו אגודת העיתונאים בירושלים, ועדי העובדים, האוצר, ההסתדרות וההנהלה הקודמת. על פי ההסכמים, הרשות אמורה להפריש 30 בעלי חוזים אישיים. ברגע שתיכנס הרפורמה לתוקפה, דבר הצפוי לקרות לקראת החודש הבא, תהיה ההנהלה הנוכחית חייבת לקיים הסכמים אלו ככתבם וכלשונם". לגבי השימועים שנשלחו לעובדי הרדיו נמסר: "מדובר בתהליך בדיקה של עובדים בני פחות משלוש שנים. למהלך אין קשר לרפורמה, הנהלות הרשות לדורותיהן פעלו כך".

מאגודת העיתונאים בירושלים נמסר כי עד ליישום הרפורמה לא תשתנה מצבת כוח האדם ברשות. עוד נמסר כי "היה סיכום כללי על פיטורי עובדים אבל לא היה הסכם הנוגע לפיטורים בחוזים אישיים". שם־טוב: "עדיין לא קיבלתי זימון". מגל, לוי, רביד, כהן, וכסלר והושמנד לא מסרו תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות