אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": יצרני הטונה דורשים שימוע ברשות המסים

בלעדי ל"כלכליסט": יצרני הטונה דורשים שימוע ברשות המסים

חברות הטונה המקומיות מבקשות שימוע לפני שהצו להפחתת מכסים ייכנס לתוקף

17.04.2012, 08:31 | טל ליטמן ותומר אביטל

יצרניות הטונה ממשיכות להיאבק בהמלצה של ועדת קדמי - לבחינת התחרותיות בענפי המזון והצריכה - להפחית מכסים על טונה מיובאת. חמש יצרניות הטונה הגדולות - סטארקיסט, ויליגר, שימורי המרכז, פיל טונה ופרי גליל - פנו באחרונה, באמצעות משרד עורכי הדין גורניצקי ושות', למנהל רשות המסים דורון ארבלי בבקשה לממש את זכותן לשימוע בטרם יחתום שר האוצר על צו הפחתת המכסים. את הצו פרסמה רשות המסים ב־1 באפריל, ושר האוצר יובל שטייניץ עתיד לחתום עליו ב־1 במאי. ל"כלכליסט" נודע כי במקביל לפנייתן לארבלי, מפעילות היצרניות לחץ על חברי כנסת כדי לקיים דיון נוסף בעניינן בוועדת הכספים.

בסוף ינואר פרסמה ועדת קדמי את המלצותיה בעניין הפחתת מכסים במזון מעובד. באשר לטונה, הוועדה המליצה על הפחתה מדורגת למשך ארבע שנים שבמהלכן יופחת המכס מ־27% ל־12%. במהלך דיוניה של ועדת קדמי זומנו יצרניות הטונה לשימוע, כאשר אחד מחברי הוועדה היה נציג של רשות המסים. כעת הן מנסות נתיב נוסף כדי למנוע את רוע הגזירה.

לטענת יצרניות הטונה, רמת המחירים בישראל ממילא נמוכה בשיעור ניכר מהממוצע העולמי. היצרניות אף הזהירו כי הורדת המכסים תוביל לסגירת מפעלים מקומיים ולפיטורי מאות עובדים ביישובים מוכי אבטלה.

מרשות המסים נמסר: "הפנייה לשימוע התקבלה במשרדנו ותיבחן לגופו של עניין" .

ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה: "ועדת קדמי יזמה פנייה לחברות הטונה כדי שאלו יוכלו להגיב על השלכות אפשריות של הורדת המכסים. בתגובה לפנייה זו הופיעו נציגי ענף הטונה והתאחדות התעשיינים בפני הוועדה ב־10 בינואר השנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
מאות!!!
"היצרניות אף הזהירו כי הורדת המכסים תוביל לסגירת מפעלים מקומיים ולפיטורי מאות עובדים ביישובים מוכי אבטלה. " להערכתי יפוטרו 7 אנשים, מתוכם 2 פועלים שבין כה התכוונו לפטר, 2 עובדי אדמיניסטרציה מיותרים, ו-3 בנהלים בדרגי ביניים... כל השאר הם קטע ממסע הפחדות סטנדרטי.
הפנתר  |  19.04.12
19.
מחיר הטונה הקפואה יקר יותר מטונה בקופסא
לצורך בישול חריימי קניתי טונה גולמית קפואה 1 ק"ג מחיר של 45 שח לק"ג לאחר השקילה המוכר ניקה את הדג ( חלקים היו עם עור והוא הסיר את העור ) השקילה הייתה כולל הנילון וקרח שניצמד לדג קח שיצאתי מהחנות עם 900 גרם בלבד פחת של 10% לעומת זאת קופסא של טונה סטרקיסט עולה בן 4 ל 5 ש"ח ויש בקופסא 160 גרם כולל שמן ו 130 גרם לאחר סינון כך שעלות של 1 ק"ג של טונה לאחר סינון בקופסא עולה 1000 חלקי 130 כפול 5 = 38 ש"ח שזה יותר זול ממחיר של טונה גולמית מי יכול להסביר את העיניין למוכר הטונה הגולמית אן אריזה שמן פועלים ותקורות נוספות
יהודה , אשקלון  |  18.04.12
לכל התגובות