אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלישרא לעובדים: שובתים? אין ארוחות מסובסדות צילום: אבי כהן

אלישרא לעובדים: שובתים? אין ארוחות מסובסדות

עובדי תדיראן מערכות של אלישרא החלו הבוקר בשביתה. בתגובה ביטלה להם החברה את סבסוד הארוחות בחדר האוכל

18.04.2012, 12:25 | מיקי פלד

עובדי תדיראן מערכות, חטיבת הלוחמה האלקטרונית של אלישרא מקבוצת אלביט, השובתים החל מהבוקר (ד') יצטרכו לשלם מעתה עבור ארוחותיהם כל עוד השביתה נמשכת.

הבוקר קיבלו העובדים מכתב מסמנכ"ל משאבי אנוש באלישרא, משה גולדשטיין, בו נאמר לעובדים כי בשל השביתה הם אינם זכאים לאכול בחדר האוכל, ה"מיועד לעובדים שעובדים בפועל", אך מכיוון ואי אפשר למנוע מהם פיזית להיכנס אל חדר האוכל, המשמש גם עובדים של יחידות אחרות בחברה שעובדות כרגיל, במקרה שיבחרו לאכול בו ישלמו מחיר מלא - 9.55 שקלים לארוחת בוקר או ערב ו-26.65 שקל לארוחת צהריים. הסכום ינוכה מהשכר לעובדים. המחיר המסובסד לעובדים הוא 3 שקלים לצהריים ו-30 אגורות לארוחת הבוקר.

הבוקר החלו עובדי תדיראן מערכות להשבית את העבודה במפעל בחולון ואף מבעירים צמיגים מחוצה לו. זאת, בשל המבוי הסתום אליו נקלע המו"מ עם ההנהלה על הסכם השכר החדש.

מנכ"ל אלישרא, איציק גת, דורש כי העובדים יסכימו לכך שעובדים חדשים יצורפו בתנאים טובים פחות מזה של ההסכם הקיבוצי הנוכחי, ובתמורה העובדים הקיימים יקבלו רשת ביטחון מפני פיטורים עד 2017.

במקביל, גם עובדי אלישרא עצמה הכריזו על סכסוך עבודה לפני כחודש ומאיימים בעיצומים, כמו גם עובדי חטיבה אחרת בתוך אלישרא - תדיראן ספקטרלינק.

מאלישרא סירבו להתייחס לנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ל-2 אתה מהנדס בשקל שחושב שתפס את אלוהים בזקן
כולך מנופח ואוכל את עצמך שלמדת 4 שנים ואתה מקבל כמו עובדי יצור, כנראה זה מפריע לך שאנשים יכולים לסגור את החודש ולקבל משכורת טובה גם, אבל בוא אני אחדש לך יש עוד אלפים כמוך שהם מהנדסים יותר טובים ממך ועדיין נשארו בני אדם ולא נאדים נפוחים כמוך שחושבים שבגלל שלמדו אז עכשיו הם יכולים לתפוס תחת ולראות את כולם מלמעלה.
גיא  |  01.05.12
לכל התגובות