אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - גפני לבכירי המשק: "הוזילו מוצרים כדי להימנע מהמחאה" צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט" - גפני לבכירי המשק: "הוזילו מוצרים כדי להימנע מהמחאה"

בשבועות הקרובים ייפגש יו"ר ועדת הכספים עם ראשי חברות המזון המובילות במשק בארבע עיניים כדי למצוא נוסחה לריכוך המתח עם הצרכנים

22.04.2012, 06:53 | תומר אביטל

ראשי המשק יתבקשו בימים הקרובים לפתוח יומנים ולמצוא תאריך שבו יוכלו לארח בלשכותיהם את יו"ר ועדת הכספים של הכנסת משה גפני.

ל"כלכליסט" נודע כי גפני הורה לצוותו לקבוע בשבועות הקרובים סדרת פגישות אישיות עם הבעלים והמנהלים של החברות המובילות במשק.

גפני מעוניין, בצעד חריג, להיפגש בארבע עיניים בין היתר עם ראשי תנובה, שטראוס, אסם, חברות בשוק ההון ואחרות. על הפרק: הוזלת מוצרים וריכוך המתח בין הצרכנים הישראלים לחברות המזון והצריכה. בפגישה, שראשי המשק צפויים להיעתר לה, יתבע גפני להפחית את מחירי המוצרים הבסיסיים כדי למנוע הליכי חקיקה שבכוונת חברי הוועדה לקדם במטרה להוריד מחירים. גפני אישר את דבר התוכנית ואמר כי מנתוני הרווחים של אותן החברות העסקיות המובילות במשק עולה כי המרווחים "עצומים". גם אם אלו קטנו לאחרונה, הוא טוען, הרווח הנוכחי עדיין מאפשר הפחתת מחיריהם של מוצרי צריכה בסיסיים כדי "להפחית את הנטל על המשפחות בישראל". גפני מקווה בכך לחזק את הוועדה ולמנוע את המחאה הבאה "בדרכי שלום".

לדבריו, הוא מתכנן לפגוש את כולם ולשמוע גם את הצד שלהם — "הצרכנים זועמים על כל עליית מחירים ובצדק מבחינתם, והכנסת צריכה להיות קשובה לכלל הציבור ולמצוא את הדרך לצמצם פערים כדי שיורידו מחירים ככל הניתן", אמר ל"כלכליסט".

גפני הוסיף כי במקביל למפגשים שיתחילו בקרוב, ימשיך לקיים דיונים בסוגיית יוקר המחיה בוועדה. "החברות אינן היחידות שצריכות לעשות מעשה כדי למנוע שוב התפרצות חברתית. הממשלה צריכה להשיב את הפיקוח על מחירי המים ולבטל את המע"מ על תשלומי המים. הממשלה צריכה למצוא מענה גם למחירי הדלק והחשמל ובעיקר למצוקת הדיור.

"כולם צריכים לקחת אחריות ולפעול באקטיביות וביצירתיות כדי להקל על אזרחי ישראל, לרבות הממשלה והחברות במשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
גפני יקירי - קודם כל, בדק בית! שהממשלה תעשה קודם כל בביתה לפני שתתן עצות מחוצה לה!
* צמצמו שרים! - הממשלה הבזבזנית ביותר מאז קום המדינה. * צמצמו משכורות - תנו דוגמה. * עשו מהפכה בתחום החשמל והפריטו את החברה למטרת הורדת עלויות וכמובן פיתחו את שוק האנרגיה החלופית ללא מכסות! אין מה לשמור על חברת חשמל... * תדאגו להפשרת קרקעות מיידית לא עוד 10 שנים! על מנת שמחירי הדירה ירדו! ובמרכז הארץ ולא בפריפריה (כי שם הציבור רוצה לגור ולהתקע בפקקים - אז תנו לו). * פתחו את השוק לתחרות על מנת להוריד מחירים בכל! תחרות היא דבר בריא שישדרג מוצרים ישראלים או יעלים מוצרים שאינם בסטנדרט גבוה... ויש עוד אך בשביל זה אני צריך לקבל משכורת של ח"כ...
MOMO  |  22.04.12
28.
המחאה הצילה את המשק. המחירים הגבוהים חנקו את המשק והצמיחה-כנסו
למזלנו יצאנו להפגנות, אחרת מצבנו היה הרבה יותר גרוע. מחירים גבוהים. אין לציבור כסף לקנות, האטה במשק, סגירת מקומות עבודה. היצרנים=תנובה, אוסם, שטראוס ואחרות לא היו מורידות מחירים כי מנהליהן שמרוויחים מיליונים בשנה לא יודעים לנהל. כל הניהול שלהם להעלות רווחים כדי להגדיל רווחים בטווח הקמר כדי שיקבלו את הבונוסים שלהם. הראיה שלהם צרה, הם לא יפתחו עוד מוצרים וימכרו בזול כדי "לתת דלק למשק" הם פשוט לא יודעים לנהל. אני זוכר כתבה לפני המחאות של מנכ"ל אוסם שמתפאר שהוא היה הראשון להעלות מחירים. והם יכולים לעשות את זה כי הממשלה כשלה,, (ולא מעניין אותי ליכוד קדימה וכו) המפגרים העלו מכסים כי גם הם לא יודעים לנהל מדינה חוץ מלקרוע את האזרחים ולהרחיב את משכורותיהם ואת הוצאות המדינה ומספר השרים ללא תיק ללא שם וללא מעש. זה יתפוצץ כי סופו של כל בלון להתפוצץ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
כלכלן  |  22.04.12
לכל התגובות