אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאחדות הכדורגל הטורקית זיכתה את פנרבחצ'ה ממכירת משחקים צילום: אי פי אי

התאחדות הכדורגל הטורקית זיכתה את פנרבחצ'ה ממכירת משחקים

מספר כולל של 93 בכירים, שחקנים ומאמנים, כולל נשיא האלופה פנרבחצ'ה, עומדים למשפט בטענה שעזרו למכור משחקים בעונה שעברה. החלטת ההתאחדות עשויה להשפיע על התנהלות המשפט, שנסמך בחלקו על הנחיות ההתאחדות

07.05.2012, 17:31 | סוכנויות הידיעות

התאחדות הכדורגל הטורקית זיכתה את כל 16 הקבוצות המקומיות, כולל פנרבחצ'ה, ממעורבות בשערוריית מכירת המשחקים, ובמקביל הרחיקה שני שחקנים למספר שנים והטילה עונשים משמעתיים על שמונה שחקנים ובכירים נוספים.

"אין סיבה לענישה מכיוון שהאלמנטים של ההפרות המשמעתיות לכאורה לא התממשו", נמסר בהצהרה שפרסמה ההתאחדות אתמול, שבה הסבירה את החלטתה בנוגע לקבוצות, ביניהן פנרבחצ'ה שהשתתפותה העונה בצ'מפיונס ליג נמנעה ממנה בשל החקירה.

ההכרזה הגיעה שבוע לאחר שההתאחדות דיווחה כי ועדת אתיקה עצמאית שבחנה את האשמות מכירת המשחקים קבעה כי אין הוכחות שהניסיונות לכאורה להטות משחקים למעשה השפיעו על מהלכם.

מספר כולל של 93 בכירים, שחקנים ומאמנים, כולל נשיא האלופה פנרבחצ'ה, עומדים למשפט בטענה שעזרו למכור משחקים בעונה שעברה. החלטת ההתאחדות עשויה להשפיע על התנהלות המשפט, שנסמך בחלקו על הנחיות ההתאחדות.

ההתאחדות הרחיקה את חלוץ איסטנבול ביוקסקיר (Buyuksehir Belediyesi) איברהים אקין למשך שלוש שנים, בחשד שהטה את משחק ההפסד 2-0 של הקבוצה שלו לפנרבחצ'ה באחד במאי, 2011. כמו כן הורחק סרדר קולביג'ה (Serdar Kulbilge ) מקבוצת ג'נצלרבירליגי לשנתיים לאחר שהואשם שניסה להטות תוצאת משחק, שבסופו ניצחה פרנבחצ'ה 4-2.

כמו כן הוטלו עונשים משמעתיים בשם "שלילה של זכויות" על שמונה אנשים נוספים – כולל מהמט סקיפ מוסט ורגלו (Mehmet Sekip Mosturoglu) ואילהן יוקסל אקסיגלו (Ilhan Yuksel Eksioglu) וסמיל טורהאן מפרנבחצ'ה. פירוש הדבר שהם אינם מורשים לעסוק בפעילות מנהלתית או ספורטיבית, כולל כניסה לאצטדיונים.

למרות ההחלטה, פנרבחצ'ה החליטה לאיים כי לא תשחק בליגה הטורקית אם אנשיה יענשו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות