אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - הקלף של עזריאלי נגד מליסרון: קריית אתא צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט" - הקלף של עזריאלי נגד מליסרון: קריית אתא

קבוצת עזריאלי תקים מתחם משרדים ומסחר בקריית אתא ב־50 מיליון שקל לצד הקניון שלה, המתחרה במתחם הקריון של מליסרון. הקבוצה: "מאמינים בפריפריה"

29.05.2012, 08:14 | שי פאוזנר

כשבוע לאחר שנודע כי היא מנהלת מגעים לרכישת מתחם המסחר ONE בבאר שבע לפי שווי המוערך ב־300 מיליון שקל, מתברר כי קבוצת עזריאלי מוציאה לפועל תוכנית שלה בת שלוש שנים להקמת מתחם משרדים ומסחר בקריית אתא, בסמוך לקניון שהשיקה שם בספטמבר בשנה שעברה - כך נודע ל"כלכליסט".

הפרויקט יכלול 3,000 מ"ר של משרדים מעל קומת מסחר בהשקעה של 50 מיליון שקל, והקבוצה מייעדת אותו להשכרה ארוכת טווח של נותני שירותים לקהילה. בקבוצה מעריכים כי סיום עבודות הבנייה של המתחם יהיה ביולי 2013.

הדמיית המתחם שיוקם בקריית אתא הדמיית המתחם שיוקם בקריית אתא הדמיית המתחם שיוקם בקריית אתא

עוד נודע ל"כלכליסט" כי קניוני עזריאלי חתמה בשבוע שעבר על הסכם להשכרת רוב שטח המסחר בקומת הרחוב של המתחם החדש עם רשת מגה של קבוצת רבוע כחול, אשר תקים בו סניף מגה בעיר. עזריאלי מנהלת כיום משא ומתן עם גורמים נוספים להשכרת שטחים בבניין המשרדים החדש מתחומי הבריאות, בנקאות ופיננסים, רו"ח ואחרים.

המתחם החדש ייבנה על חטיבת קרקע בדרך העצמאות שבמרכז העיר, שאותה רכשה הקבוצה כחלק ממגרש של 10 דונם. את המגרש רכשה חברת קנית, החברה־הבת של עזריאלי, מחברת טמבור, גם היא חלק מהקבוצה, תמורת 10.6 מיליון שקל בינואר 2009. מאז מתכננת הקבוצה של דוד עזריאלי להפוך את השטח ליותר מקניון. מנכ"ל קבוצת קניוני עזריאלי, פאר נדיר, אמר ל"כלכליסט": "לאחר השלמת הפרויקט יהפוך המתחם כולו למע"ר (מרכז העסקים הראשי) של קריית אתא ומגדל".

בין השאר, סיפור הפיכתה של עזריאלי לשחקנית הגדולה ביותר בשוק הנדל"ן המניב בקריית אתא פוגע גם בהגמוניה בת שנים ארוכות של קבוצת מליסרון שבשליטת האחים עופר נכסים, בעלת קניון הקריון שנחשב לחזק באזור הקריות. הדבר בולט לאור הפרסום כי הקבוצה של דוד עזריאלי בוחנת את רכישת הפאוור סנטר ONE בבאר שבע, ששטחו הבנוי עומד על 23 אלף מ"ר, מידי מבני תעשיה שבשליטת אליעזר פישמן.

אם אכן תושלם העסקה ועזריאלי תרכוש את ONE, יהיה זה המרכז המסחרי השני שלה בעיר. עזריאלי היא בעלת קניון הנגב הוותיק בבאר שבע שפועל מ־1996 בשטח של 22 אלף מ"ר. גם בצמוד לו היא בנתה ומחזיקה במתחם

משרדים של 10,000 מ"ר. בשוק הקניונים מעריכים כי מדובר בחלק מהחזית שמבקשת עזריאלי ליצור מול השותפות של בריטיש־מליסרון והיזם אלי להב, שעומדים לחנוך בבאר שבע קניון ענק נוסף של 50 אלף מ"ר.

נדיר מסרב להתייחס להערכות בנוגע לעסקה המתגבשת בבאר שבע אך מודה: "אנחנו מחפשים כיום הזדמנויות במתחמים שנמצאים באזורים שלא הגיעו לרוויה. לכן נמשיך בהחלט לפעול בפריפריה. בעניין זה עוד לא אמרנו את המילה האחרונה שלנו".

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
אם הקלף של עזריאלי הוא קריית אתא הוא זה שצריך לדאוג ולא הקניונים האחרים
מר עזריאלי הנכבד, אם אתה מחפש לך צרות, מצאת לך את המקום המתאים ביותר . כח הקניה ב ק. אתא הוא לשוק ולא לקניון, אם בחרת את מתחם צבע כמקום ראוי לבניית מרכז מסחרי , אינך מכיר את המקום . זה מיקום גרוע ביותר שאין ולא יהיה לו סיכוי להצלחה. טעות אסטרטגית ממדרגה ראשונה שתעלה לך ביוקר. לא בכדי מחיר הקרקע שרכשת זול. אתה איש עסקים ויודע שבעסקים אין ארוחות חינם,10 דונם ב 10 מליון שקל זה מצחיק כשקצת יותר קרוב לצומת הרמזורים הציעו 8 מיליון עבור 1.5 דונם והבעלים לא הסכימו למכור. אני מקווה שמישהו מאנשיך יקרא את התגובה ואם כך יקרה שמור אותה למזכרת כי אני לא טועה.
אשכנזי , קריית אתא  |  30.05.12
1.
מליסרון בגלל הממונה על ההגבלים היא גם בעלת חוצות המפרץ, גם הקריון, גם הגרנד קניון ועוד
אני לא חושבת שהקניון הקטן בקרית אתא מטריד את המפלצת המליסרונית שהוקמה בגלל כשלון הממונה על ההגבלים לאכוף החלטה למכור את הגרנד קניון בחיפה. לצערנו נוצר מונופול דורסני נוסף
מונופול במפרץ חיפה  |  29.05.12