אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשולי הרשת: ספר התמונות של גוגל צילום מסך: Vimeo

בשולי הרשת: ספר התמונות של גוגל

שני מעצבים מבריטניה מצאו דרך יצירתית לבדוק את מצב התרבות האנושית: להחליף את 21 אלף ערכי המילון האנגלי בתמונות שהופיעו במנוע החיפוש

30.05.2012, 17:53 | סוכנויות הידיעות

שני מעצבים בריטיים, בן ווסט ופליקס הייס, יצרו פרויקט לא שגרתי שמפגיש את העולם המודפס והדיגיטלי: ספר המבוסס על מילון אנגלי-אנגלי בן 21 אלף ערכים, אבל במקום מילים - תמצאו בו רק תמונות שהתקבלו בחיפוש של גוגל.

"הספר של גוגל", כפי שהוא מכונה, כולל לא פחות מ-1,240 עמודים. ווסט והייס מציגים בו את התמונה הראשונה שמתקבלת ב-Google Images כאשר מחפשים כל ערך, לפי סדר אלפביתי.

לשם כך, סיפר ווסט לאתר Crative Applications Network, הם לא היו צריכים לעשות עבודת נמלים. במקום זאת השתמשו המעצבים בשני קודי PHP: האחד לקח את רשימת המילים והוריד את התמונות הרלבנטיות, והאחר עיצב אותן בטורים ויצר עמודי PDF.

אבל למה ליצור ספר כזה מלכתחילה? "זהו תיעוד לא מסונן ולא ביקורתי של התרבות האנושית ב-2012", מסביר ווסט, "אני מעריך שכמחצית מהתמונות בספר מציגות פורנו, גזענות, קריקטורות רעות או נושאים רפואיים".

הספר עצמו טרם יצא לאור, ועלול לעורר בעיות זכויות יוצרים כאשר הדבר יתרחש. על כן, ההערכה היא שהוא ייצא במספר עותקים מצומצם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות