אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפייר פליי הפיננסי מתחיל לעבוד צילום: אי פי אי

הפייר פליי הפיננסי מתחיל לעבוד

שלוש קבוצות מהליגה הבכירה בטורקיה לא יורשו להשתתף בטורנירים של אופ"א, שש קבוצות מיוון לא יורשו להחתים שחקנים

03.06.2012, 16:17 | סוכנויות הידיעות

שלוש קבוצות מהליגה הבכירה בטורקיה - בשיקטאש, גזיאנטפספור ובורסאספור - לא יורשו להשתתף במשך עונה שלמה במפעלים האירופיים, לאחר שאופ"א מצאה אי-סדרים בהתנהלות הכספית שלהן כחלק מתוכנית הרישוי של הפייר פליי הפיננסי.

ביוון, בינתיים, שש קבוצות, אריס סלוניקי, פאניוניוס, פאס ג'יאנינה, אופי כרתים, וקורפו קרקירה לא יוכלו להחתים שחקנים בעוד שא.א.א.ק אתונה, אחת מהשש, הורחקה מליגת אירופה.

בטורקיה, בשיקטאש, הורחקה מהליגה האירופאית ונקנסה ב-200 אלף יורו בגלל הלנת שכר לשחקני המועדון. בורסאספור נקנסה מוקדם יותר השנה ב-200 אלף יורו בגין עיכוב תשלום על העברת שחקן בעונת 2007/08. לאחר שהגישה ערעור, החליטה אופ"א להחמיר את עונשה ולהדיח את הקבוצה מהשתתפות בליגה האירופית בעונה הבאה.

העונש של גזיאנטפספור בא בגללה מעילה כספית שבה חשוד יו"ר הקבוצה.

ביוון, א.א.ק אתונה, הקבוצה מהליגה הבכירה ביוון, נענשה בגלל אי-סדרים כספיים שנמצאו בחשבונותיה. א.א.ק, שסיימה את עונת 2011/12 במקום השני בפלייאוף של הליגה היוונית, שמוביל להשתתפות במוקדמות הליגה האירופית, נקלעה לחובות בסך כולל של 35 מיליון יורו, מתוך סכום זה, 23 מיליון יורו למדינה. אריס סלוניקי, פאניוניוס, פאס ג'יאנינה, אופי כרתים, וקורפו קרקירה יסבלו לא יוכלו להחתים שחקנים חדשים (מלבד שחקנים יוונים מתחת עד גיל 22) בגלל אי סדרים כספיים וחובות. בנוסף, הם לא יוכלו להאריך ולשדרג חוזים קיימים של השחקנים שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות