אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירוקים נגד תוכנית ההרחבה לכפר ורדים צילום: אלעד גרשגורן

הירוקים נגד תוכנית ההרחבה לכפר ורדים

ארגוני הסביבה יוצאים נגד הרחבת הישוב בתחום התעסוקה והתעשייה. לטענתם, על השטח ניתן לבנות עוד כ-5,000 יחידות דיור למגורים

11.06.2012, 13:20 | שירלי ששון-עזר
החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בצפון הארץ לאשר את הרחבת הבנייה ביישוב כפר ורדים מעוררת התנגדות עזה בקרב הגופים הירוקים. השבוע הגישו המשרד להגנת הסביבה, החברה להגנת הטבע ומשרד הבריאות ערר למועצה הארצית לתכנון ובנייה נגד ההחלטה שהתקבלה באמצע אפריל.

כפר ורדים, צילום: דורון גולן כפר ורדים | צילום: דורון גולן כפר ורדים, צילום: דורון גולן

ביישוב כפר ורדים מתגוררים כיום כ-6,000 בני אדם בכ-1,650 בתי אב. התוכנית משתרעת על פני שטח של כ- 1,700 דונם עליהם מוצעת בנייה של כ-1,825 יחידות דיור על שטח של כ-600 דונם משטח התוכנית. השלמת הבנייה צפויה להגדיל את האוכלוסייה בישוב לכ-12.7 אלף נפשות. התוכנית כוללת בנוסף בנייה של מרכז תעסוקה ומסחר על שטח של 225 דונם, בהיקף בנייה של 200 אלף מ"ר. על פי הערר רק 270 דונם בלבד הם שטח מופר (שטח עפר לא בנוי) וכל היתר, למעלה מ-1,400 דונם, הם שטחים פתוחים המכוסים בחורש ים תיכוני.

"אנחנו סבורים כי אין עילה של ממש להרחבת כפר ורדים, בוודאי שלא בתחום התעסוקה והתעשייה. יש להותיר את מלוא השטח כעתודת קרקע שייעודה ייקבע לפי צרכי העתיד, וצרכים אלה ייבחנו בראייה כוללת של כלל צרכי המרקם העירוני וסדרי הקדימות שלו, על פי תוכנית המתאר הארצית ומדיניות התכנון. יש לבטל את התוכנית ולקיים דיון רחב בחלופות השימוש בקרקע במרחב, תוך בחינה של כלל התוכניות והצורך בהרוויית הבנייה ושמירה על שטחים פתוחים בתוך המרקם העירוני ומחוצה לו", נכתב בערר.

הגופים שהגישו את הערר מבהירים בטענותיהם כי הם אינם שוללים את הבנייה ביישוב. עם זאת, הם מאמינים כי הבנייה צריכה להיות בעלת אופי עירוני למגורים ולכלול דירות בינוניות וקטנות כדי להתגבר על מצוקת הדיור באזור התוכנית ולאפשר דיור בר השגה. לטענתם על השטח ניתן לבנות עוד כ-5,000 יחידות דיור ולא פחות מ-2,000 יחידות דיור כפי שמוצע בתוכנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות