אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התמ"ת נגד JCS: הגיש תביעה תקדימית על אפליית נשים באולפני הבירה

התמ"ת נגד JCS: הגיש תביעה תקדימית על אפליית נשים באולפני הבירה

בעקבות פניות של עובדות, נמצאו לכאורה פערי שכר בלתי מוסברים בין עובדות לעובדים בחברת JCS אולפני הבירה בירושלים. עוד עולה כי במהלך 8 שנים התקבלו עבודה בחטיבת החדשות של החברה רק 2 אימהות מתוך 131 עובדים שהתקבלו לעבודה בשנים אלה

11.06.2012, 13:38 | הדר קנה

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת הגישה הבוקר תביעה תקדימית כנגד JCS אולפני הבירה בירושלים, על אפליית נשים ואימהות עובדות.

מדובר בבקשה למתן צו כללי, מבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, לחייב את חברת JCS - אולפני הבירה ירושלים בע"מ, למפות את החברה על בסיס מגדרי וליצור תוכנית להטמעת שוויון, באופן שיבטיח את שילובן של נשים ואימהות עובדות בחברה, תוך הסרת חסמים ותיקון פערי שכר, הקיימים, לכאורה, ומהווים חשש לאפליה על רקע אימהות וכנגד נשים בחברה.

אמא ובתה ליד דן ילדים (ארכיון), צילום: גיא אסיאג אמא ובתה ליד דן ילדים (ארכיון) | צילום: גיא אסיאג אמא ובתה ליד דן ילדים (ארכיון), צילום: גיא אסיאג

בעקבות פניות של עובדות, ערכה עו"ד אינה סולטנוביץ'-דוד, נציבה אזורית של מחוז ירושלים והדרום בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת, בירור עם חברת JCS, בליווי רו"ח קובי גינזבורג מטעם נציבות השוויון, שבדק את נתוני שכר העובדים והעובדות, במטרה לבדוק חשדות לפערי שכר בין נשים לגברים, המהווים עבירה לכאורה על חוק שוויון הזדמנויות בעבודה ועל חוק שכר שווה לעובדת ולעובד.

מהבדיקה עולה, כי נמצאו לכאורה פערי שכר בלתי מוסברים בין עובדות לעובדים בחברת JCS. עוד עולה מכתב התביעה, כי במהלך 8 שנים (2003-2010) התקבלו לעבודה בחטיבת החדשות של חברת JCS רק 2 אימהות בלבד מתוך 131 עובדים שהתקבלו לעבודה בחטיבת החדשות של החברה בשנים אלה. בנוסף, עולה מכתב התביעה, כי בשנים אלה חלה ירידה של 76% במספר הנשים המועסקות בחטיבת החדשות בחברה.

מ-JCS נמסר בתגובה: "תמוה ביותר שנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה מדווחת לתקשורת על הגשת התביעה למתן צו כללי עוד לפני שהמציאה לJCS את הבקשה לצו. לאור התנהלות זאת לא נוכל להגיב בשלב זה לגופו של עניין, יחד עם זאת יודגש כי JCS מעסיקה עובדים לאורך למעלה מ – 30 שנה מכל המגזרים, ללא כל הפליה לרבות נשים ואימהות לילדים. הקבוצה דוגלת בשוויון בין המינים, בקידום כל אדם לפי כישוריו. הקבוצה מעסיקה נשים רבות, כולל אימהות, מעודדת עבודת נשים אצלה, מאפשרת לנשים לעבוד ולהתקדם ויוצרת עבורן תנאים נוחים. בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית במספר עובדי הקבוצה. הקבוצה העבירה נתונים לנציגות לפיהן בשנים 2010 – 2003 חלה ירידה במספר זהה של גברים ונשים. כמו כן הקבוצה העבירה נתונים רבים לנציבות המסבירים בפירוט את פערי השכר בין העובדים השונים אצלה, הן גברים והן נשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
האמת אודות התביעה המגמתית
כעובדת חברה ומי שמכירה היטב את הנתונים - הנתונים המוצגים בתביעה הינם מעוותים וחוטאים לאמת ולמציאות. הנשים שבחרו להוביל את התביעה כולן אמהות לילדים שעבדו למעלה מ- 15 שנים בחברה כולן החלו לעבוד בחברה עוד כשהיו רווקות והמשיכו לעבוד במשך שנים רבות גם לאחר שילדו את ילדם הראשון, השני והשלישי. אותן נשים בחרו לירוק לבאר ממנה ששתו במשך שנים רבות ולהוביל מהלך שמונע מקטנוניות ומיצר של נקמה. פיטוריהן של נשים אלו היה חלק ממהלך רחב של צימצומים בחברה בגלל מצב תעשיית התקשורת וכמוהן פוטרו באותו מהלך גם נשים רווקות וגברים כאחד
עובדת חברה  |  11.06.12
4.
לא מהיום....
עבדתי ב JCS ארבע שנים כסטודנטית, מה שנתן לי אפשרות לתצפת על מסלולי הקידום של גברים ונשים בחברה. נשים קודמו לבעיקר לתפקידי אדמיניסטרציה ותיאום עם תקרת שכר מאד מוגדרת, גברים עם אותו רקע ואותם כישורים לתפקידים הרבה יותר מעניינים עם אופק התפתחות. כשהגיעה העת הציעו לי תפקיד מעניין מאד אך בשכר מעליב. מכיוון שהיה ברור לי שהשכר ההתחלתי הוא זה שיגדיר את השכר בעתיד הרחוק - העדפתי ללכת לדרך אחרת. את עבודתי שם סיימתי לפני יותר מ 15 שנה. השוביניזם היה שם כבר אז.
עובדת בעבר הרחוק  |  11.06.12
לכל התגובות