אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ: "המחאה החברתית גובלת באלימות והסתה של ממש נגד המגזר העסקי" צילום: אוראל כהן

שטייניץ: "המחאה החברתית גובלת באלימות והסתה של ממש נגד המגזר העסקי"

שר האוצר בוועידה בת"א: "המגזר העסקי מצוי תחת מתקפה. אנשי עסקים הם בני אדם. מותר להרוויח - זו המוטיבציה במגזר העסקי"

12.06.2012, 11:40 | הדר קנה

"צריך לעצור את ההתלהמות ולבקר את המחאה שהייתה, בחלקה, התלהמות כלפי המגזר העסקי" - כך אמר היום (ג') שר האוצר יובל שטייניץ בוועידת 2012 ECONOMIX.IL של לשכת המסחר ו"גלובס".

לדברי שטייניץ, "המגזר העסקי מצוי תחת מתקפה שהתחזקה מהמחאה החברתית של לפני שנה. המתקפה גובלת לא רק בביקורת, אלא בהתלהמות והסתה של ממש. אנשי עסקים הם בני אדם וכשהמורל נמוך, גם המוטיבציה להשקיע נמוכה. מותר להרוויח - זו המוטיבציה במגזר העסקי".

"מלחמת עולם כלכלית"

בדבריו התייחס שטייניץ למשבר הכלכלי העולמי: "אנחנו לא חיים בבועה, אלא במלחמת עולם כלכלית. כל מדינות העולם המפותח מנהלות מלחמה על החוסן הכלכלי שלהן ואי אפשר לנהל את ענייני המדינה כאילו אנחנו אי בודד בים". לדבריו, המשימה העיקרית היא קרב המגן על הכלכלה לטובת אזרחי ישראל.

שטייניץ, צילום: עמית שעל שטייניץ | צילום: עמית שעל שטייניץ, צילום: עמית שעל

"אנחנו מתמודדים ארבע שנים עם משבר כלכלי גלובלי שהעולם לא ידע כדוגמתו 70 שנה", אמר שטייניץ, "אנחנו רואים את אירופה על סף קריסה כלכלית, נאחזת בשיניים ובצפורניים. ראינו שספרד נזקקה לחבילת סיוע של 100 מילארד יורו וראינו מאות מילארדים שקיבלו מדינות כמו יוון".

"הדבר המרכזי: צמיחה גבוהה ואבטלה נמוכה"

"אם חס וחלילה ננהג בחוסר אחריות ונקלע למצב של יוון, אין מי שיחלץ אותנו ממנו", אמר שטייניץ על מצבה של ישראל. "אם חשבנו לתומנו שאחרי שנה או שנתיים המשבר יהיה מאחורינו, בזאת טעינו". לדבריו, מה שמעיב על הצלחת היציאה מהמשבר הכלכלי בארץ הוא שהמשבר הגלובלי שעדיין כאן ואפילו מחמיר.

שטייניץ טוען עוד שמי שנכשל ברמה העולמית ייכשל גם ברמה המקומית. "שאלת ניהול המקרו קריטית", הוא מסביר, "לכן סדר העדיפויות צריך להיות ברור ואסור ששום פופוליזם זול ושום מחאה חברתית או הלכי רוח יסיטו אותנו מהדבר המרכזי: צמיחה גבוהה ואבטלה נמוכה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
צדק חברתי
איזה צדק אתה מחפש שתיניץ הרגתה את המשקיעים כולם ברחו שתיניץ תיראה מה גרמתה שתיניץ אתה והנוכלת יחימוביץ שצחקה מימך על מה שגרמתה למשקיעים שעזבו את הארץ אין אמונה בך שתיניץ אתה מדבר עוד אני לא יודע מה להגיד לך אתה אולי בגלל שאתה נאיבי לא מבין את הנזק שגרמתה לשחקני הקזינו כמו יחימוביץ החברה שלך שקראה להם נזק במיליונים גרמתה למדינה ועכשיו נתניהו מבקש למהר וליבנות מהר מיתקני קליטה לגז אך איזה צרות העיין יש בכם אתה ויחמוביץ ונתניהו וגפני וכל אלה שהיו איתך בועדת הכלכלה כשחתמו על מה שלא אתה ידעתה ומה שהם לא ידעו סתם חתמו כי אמרתה להם לחתום כי אתה שר אוצר שתי ניץ עכשיו אחרי כל הנזקים שגרמתם למשקיעים שבזכותם גילו את האוצר למדינת ישראל אתם מנסים לןימרוח אותנו אם כל מיני כתבותהאמונה בכם שתיניץ ניגמרה כולכם צרי העיין אגורה לא ישקעתם ועכשיו באתם אתם והחוקים שימצאתם שישנסקי מיננסקי וזינצקי
גי , מרכז  |  12.06.12
11.
תתרכזו בניהול נכון לא בכותרות
שטייניץ היקר,בכלכלת בית ברגע בו עלות הבית גבוהה,יש צורך לקצץ בהוצאות הבית, האזרחים מכניסים הרבה כסף למדינה,הניהול של המדינה יקר מאוד! אין מה לעשות אתם צריכים לקצץ מעצמכם ולהתייעל,הרי בשביל זה אתם שם-לנהל נכון את הכסף שלנו,תפסיק בבקשה לספר סיפורי אימה לפני השינה,גם משרדי פירסום וכותרות ענק לא יעזרו לכם- משהו באמון ביננו נשבר! אפרופו יוון-אתה הרי יודע את העלויות המטורפות של עובדי המדינה שם וזו הסיבה העיקרית למשבר-לא העם כשל-המדינה כשלה. תודה ותתייעל בבקשה,נמאס לעבוד קשה בכדי שאתם תחיו טוב
יוסף , חדרה  |  12.06.12
לכל התגובות