אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בינת תקים דאטה סנטר בירושלים בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים צילום: יואב גלאי

בינת תקים דאטה סנטר בירושלים בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים

חברת בינת הודיעה היום במהלך מפגש עיתונאים שנערך במסגרת בינת אקספו, כי החברה מתכוונת להקים דאטה סנטר גדול במתחם הר חוצבים בירושלים

12.06.2012, 16:12 | כלכליסט

במפגש עיתונאים שהתקיים היום (ג'), במסגרת כנס בינת אקספו, בהשתתפות יהודה זיסאפל יו"ר קבוצת רד-בינת ואלון בן צור מנכ"ל בינת תקשורת, נמסר לראשונה כי במהלך שנת 2013 תקים הקבוצה בירושלים, באזור הר חוצבים, דאטה סנטר שישתרע על פני אלפי מ"ר, בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים.

הדאטה סנטר ייתן מענה לארגונים הזקוקים לשירותי אירוח בכלל ולשירותי ענן בפרט, החסרים כיום בשוק כך נמסר מהחברה. בן צור התייחס לפעילות העסקית של קבוצת רד בינת בשנת 2011, ואמר כי מכירות הקבוצה חצו את ה-4 מיליארד שקל, ובכך גדלו המכירות ב-20% לעומת שנת 2010.

אלון בן צור מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים בבינת אקספו, צילום: קובי קנטור אלון בן צור מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים בבינת אקספו | צילום: קובי קנטור אלון בן צור מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים בבינת אקספו, צילום: קובי קנטור

אלון בן צור הזכיר את הפרויקט עבור שירות בתי הסוהר, במהלכו הותקנה מערכת טלפוניה מתוחכמת ב-33 בתי כלא ברחבי הארץ. הפרויקט מבוצע וממומן באופן מלא על ידי בינת אשר הכנסותיה יגיעו מפעימות המונה של כל אסיר.

במהלך המפגש נחשפו לראשונה ממצאי סקר שביצעה בינת בקרב מנמ"רים ב-80 ארגונים מובילים במשק, אשר בחן את עמדותיהם בנושאים דאטה סנטר, ניידות, אבטחה, ענן ושיתופיות.

 

ממצאים מרכזיים שעלו מהסקר: בתחום האבטחה , רק 27% מכלל המנמ"רים שמיישמים ניידות ארגונית – מגנים על אמצעים אלו; 90% מהמנמ"רים הנסקרים מגנים על ארגונם מפני התקפות חיצוניות ואילו רק 18% מגנים על הארגון מפני מתקפות פנימיות.

 

בתחום הניידות, כל הנסקרים מתכוונים ליישם ניידות ארגונית, בעוד כ-60% מתכוונים ליישם אפליקציות מתקדמות. בתחום השיתופיות, 64% מהארגונים מתכוונים ליישם פתרונות וידאו לטובת יישומים עסקיים.

 

בתחום הדאטה סנטר מסתבר כי ל- 56% מהארגונים אין מענה מספק בתחום הגיבוי. בתחום הענן הפרטי, נראה כי רוב המנמ"רים מאלו שכבר פועלים בענן או אלו המתעתדים לעבור לענן, עושים זאת בעיקר כדי לקבל שירותי גיבוי והתאוששות מאסון. 28% מהנשאלים העידו כי הם מתכוונים ליישם תשתית ענן פרטי השנה ורק 12% ענו כי הם מיישמים תשתית ענן פרטי בצורה מלאה.

 

יהודה זיסאפל, יו"ר קבוצת רד-בינת, אמר במפגש העיתונאים כי תעשיית ההייטק, קטר הכלכלה הישראלית, נמצאת בקיפאון והסיבה היא היעדר השקעה במהנדסים ומדענים בשנים האחרונות וכתוצאה מכך מחסור בכוח אדם איכותי בשוק.

תגיות