אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני קיקה רוצים 400 אלף שקל על חודש וחצי עבודה

נאמני קיקה רוצים 400 אלף שקל על חודש וחצי עבודה

מעבר לסכום זה צפויים הנאמנים לבקש מבית המשפט גם "תוספת מאמץ מיוחד" על העבודה שביצעו בקיקה בזמן מכירת החיסול. החוב של קיקה כלפי ספקים ולקוחות, העומד על 34 מיליון שקל, לא יוחזר

08.07.2012, 06:55 | ענת רואה

עו"ד רון בר־ניר והכלכלן אלון כהן, הנאמנים של חנות הרהיטים קיקה שנקלעה לחובות בגובה 177 מיליון שקל, מבקשים שכר טרחה של 400 אלף שקל על עבודה של חודש וחצי בלבד, מאמצע מאי ועד סוף יוני.

בשבוע שעבר פנו השניים לבית המשפט בבקשה לאשר את שכר הטרחה וציינו כי הוא נגזר באחוזים מההיקף הכולל של הכספים שהתקבלו במכירת החיסול, זאת בהתאם לתקנות הקובעות כיצד יש לחשב שכר טרחה של עורכי דין. לדבריהם, במהלך חודש יוני שבו בוצעה המכירה (בפרק הזמן שמאמצע מאי ועד תחילת יוני החנות היתה סגורה) עמדו הכנסות קיקה על כ־15 מיליון שקל.

מכירת החיסול בקיקה אמורה להימשך עד יום ראשון הקרוב. בר־ניר וכהן מציינים בבקשתם כי הסכום המבוקש על ידם על הפעולות שביצעו עד כה אינו סופי, ובכוונתם לבקש מבית המשפט בעתיד תוספת מאמץ מיוחד, נוכח העבודה הרבה שנדרשה מהם במהלך מכירת החיסול.

אלון כהן ליד סניף קיקה, צילום: נמרוד גליקמן אלון כהן ליד סניף קיקה | צילום: נמרוד גליקמן אלון כהן ליד סניף קיקה, צילום: נמרוד גליקמן

צו הקפאת ההליכים נגד קיקה ניתן באמצע מאי על ידי השופט אילן שילה מבית המשפט מחוזי מרכז. חובות החנות כוללים חוב של 71 מיליון שקל לבעלי קיקה, חוב של 70 מיליון שקל לבנק הפועלים ולבנק לאומי, חוב של 34 מיליון שקל לספקים, נותני שירותים ולקוחות וחוב של 2 מיליון שקל לעובדים.

מאחר שלקיקה לא היו נכסים משמעותיים, ואף מבנה החנות בנתניה מושכר מאחד הבעלים (חברת אשטרום נכסים המחזיקה ב־15% מקיקה), הבינה הרשת בשלב מוקדם כי לא תצליח להחזיר את רוב החובות. הערכה זו התממשה בפועל, כאשר רק העובדים קיבלו את שכרם, בעוד הבנקים יקבלו החזר חלקי, וכל יתר החובות לספקים ולקוחות צפויים להימחק.

בר־ניר וכהן מנמקים את בקשת השכר שלהם בכך שנדרשו להשקיע שעות עבודה רבות בחנות: לדבריהם, בכל רגע שבו החנות היתה פתוחה אחד מהם נמצא בה, ומעבר לכך נמצאת בחנות גם עורכת דין ממשרד פירון (משרדו של בר־ניר) וכלכלנית ממשרדו של כהן.

השניים טוענים כי נוכח עבודתם המאומצת וייחודיות התיק, מן הראוי שיזכו לתוספת מאמץ, מעבר לתשלום בגובה 400 אלף שקל. הם מציינים כי הבנקים ביקשו לדון עמם בסוגיית תוספת זו רק לאחר סיום מכירת החיסול.

בתגובה לדברים מסר אלון כהן בשם הנאמנים: "הפעילות שמתבצעת בחנות מחייבת נוכחות מתמדת של המפרקים. אני גר שם, לא כי אני שומר על דלתות החנות אלא כי נוצרות בה בעיות, כמו עובדים שפורשים כי הם מוצאים מקומות עבודה אחרים — ובצדק כי יש להם עתיד שהוא לא אצלי. לכן אנחנו עושים מאמץ בלתי רגיל, שעד לרגע זה גם נושא פירות לא רעים. זו עבודת פרך אמיתית". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה