אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג קרדן נחתך ב-11 דרגות: "חשש לחדלות פירעון בטווח הקרוב" צילום: עמית שעל

דירוג קרדן נחתך ב-11 דרגות: "חשש לחדלות פירעון בטווח הקרוב"

בחברת דירוג האשראי מעלות נימקו את ההחלטה ברכישות חוזרות מהותיות של איגרות חוב על ידי החברה, ששיקפו מחיר ממוצע הנמוך בכ-20% מערכן המתואם

16.07.2012, 16:08 | שי סלינס

בחברת דירוג האשראי מעלות S&P החליטו לבצע חיתוך חד בדירוג האשראי של קרדן אן.וי ב-11 דרגות מ-"BBB" ל-"CC".

"הרכישות החוזרות של האג"ח מסדרה א' שבוצעו על ידי קרדן אן.וי במחצית הראשונה של 2012 שיקפו מחיר ממוצע של כ-20% מתחת לערכן המתואם וכללו 22% מהערך הנקוב של סדרה א' שהיה במחזור", נמסר ממעלות.

"הורדת הדירוג של קרדן נובעת מכוונותיה להמשיך ביתר שאת בביצוע סבב נוסף של רכישות חוזרות בכמויות ובמחירים שלהערכתנו יובילו בטווח הקרוב לאירוע שווה ערך לחדלות פרעון" כתבו במעלות והוסיפו כי "הרכישה החוזרת המתוכננת מתווספת לרכישה חוזרת שכבר בוצעה לאחרונה תחת תנאים דומים, בסכום המתקרב ל- 50 מיליון יורו".

לפי ההערכה של חברת הדירוג בהנחה שתוכנית הרכישה החדשה תצא לפועל, הקבוצה תגיע לרכישה חוזרת של 34% עד 45% מסך הערך הנקוב ותרכוש במחירים של לפחות 25% מתחת לערכן המתואם.

כמו כן כותבים במעלות כי הרכישות החוזרות מתבצעות על ידי חברה הנמצאת "תחת לחץ", בעוד שהמשקיעים יקבל תמורה הפחותה באופן משמעותי מהערך הגלום.

יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד, צילום: עמית שעל

לחברה יחסר 70 מיליון יורו ב-2014

נכון לתחילת יולי לקרדן יתרות מזומנים של 105 מיליון יורו. "בהנחה שהקבוצה תרכוש אגרות חוב בהיקף כספי של 50 מיליון יורו, אנו מאמינים שיתרות הנזילות של החברה, יחד עם תקבולים בגין החזר הלוואות מחברות בנות, יספיקו לתשלום חלויות החוב שנותרו והוצאות הנהלה וכלליות למשך שנה וחחצי בלבד. דהיינו, עד הרבעון הרביעי של 2013", טוענים במעלות.

"ב-2014 תבוא לידי ביטוי השפעת הרכישה החוזרת בצורה הברורה ביותר. אנו מעריכים שתחסר לחברה 70 מיליון יורו לגישור בין המקורות לשימושים שלה, והיא ככל הנראה תחויב במימוש נכסים (כבר ב-2013) בקנה מידה גדול על מנת לעמוד בפירעונות חוב של 110 מיליון יורו" סיכמו בחברת הדירוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות