אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלאנוקס זינקה ב-48%; "החברה שועטת קדימה והסוף לא נראה באופק" צילום: אוראל כהן

מלאנוקס זינקה ב-48%; "החברה שועטת קדימה והסוף לא נראה באופק"

שווי השוק של מלאנוקס בתל אביב הגיע ל-14.8 מיליארד שקל - גבוה מבנק לאומי. אנליסטים: "החברה הציגה תוצאות פנטסטיות ועקפה את התחזיות בצורה חריגה". המנכ"ל איל וולדמן: "גייסנו 90 עובדים ברבעון ונגייס עוד עשרות עד סוף השנה"

19.07.2012, 16:48 | שי סלינס

"מלאנוקסעקפה את תחזיות האנליסטים באופן חריג, תוצאות הרבעון השני של החברה היו פשוט פנטסטיות. אף אחד לא ציפה לתוצאות עד כדי כך טובות", כך סיכם בריאן פריד אנליסט בכיר בבית ההשקעות האמריקאי וודרליך את דו"חות החברה העוסקת בפיתוח ושיווק פתרונות קישוריות מתקדמים מקצה לקצה עבור שרתים ומערכות אחסון. שווי השוק של מלאנוקס בתל אביב הגיע ל-14.8 מיליארד שקל - גדול מזה של בנק לאומי.

הרווח הנקי של החברה הישראלית הסתכם ברבעון השני של השנה ב-99 סנט למניה, בעוד שציפיות האנליסטים עמדו על רווח נקי של 77 סנט למניה. הכנסות החברה עמדו על 133.5 מיליון דולר - גבוה מהציפיות שעמדו על 128.3 מיליון דולר.

מלאנוקס הצליחה להפתיע את האנליסטים בשיחת הוועידה שקיימה עם המשקיעים לאחר פרסום התוצאות. החברה בניהולו של איל וולדמן צופה ברבעון השלישי הכנסות של בין 150 - 155 מיליון דולר, בעוד שהאנליסטים בוול סטריט ציפו להכנסות של 100 מיליון דולר בלבד.

אייל ולדמן, צילום: אוראל כהן אייל ולדמן | צילום: אוראל כהן אייל ולדמן, צילום: אוראל כהן

 

"נגייס עוד עשרות עובדים"

וולדמן התייחס בשיחת הוועידה שקיים עם המשקיעים לתוצאות הרבעון השני ואמר: "אנחנו ממשיכם לראות רבעון אחרי רבעון איך האינפיניבנד תופס נתח שוק גדול יותר. אנו רואים בצמיחה זו עדות לאימוץ הגובר בשוק לפתרונות האינפיניבנד. יותר לקוחות מבינים ש'קישוריות מהירה' מאפשרת להם החזר גבוה יותר ביחס להשקעה ועלות כוללת של בעלות (TCO) נמוכה יותר".

וולדמן התייחס למצבת העובדים של החברה שנכון לתחילת הרבעון השני מעסיקה 778 עובדים, "אנו מצפים להמשך גידול בהכנסות בעולם ועל כן אנחנו מגדילים את מספר העובדים שלנו בעולם. ברבעון האחרן גייסנו 90 עובדים ואנחנו צפויים לגייס עוד כמה עשרות עד סוף השנה", אמר וולדמן.

האנליסטים מרוצים

 

רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר בהראל פיננסים, התייחס לתוצאות של מלאנוקס וכתב:  "זהו רבעון השני ברציפות שבו מלאנוקס שוברת כל שיא אפשרי של צמיחה ומעלה את רף ציפיות המשקיעים לגבהים חדשים. על רקע קפיצת מדרגה נוספת בפעילות אנחנו מעלים שוב את מחיר היעד שלנו ל-110 דולר למניה - פרמיה של 67% על מחיר השוק".

גם יונתן קרייזמן, אנליסט כלל פיננסים ברוקראז', התייחס לתוצאות מלאנוקס: "מלאנוקס הדהימה פעם נוספת עם רבעון שני חזק ותחזית פנומנאלית לרבעון השלישי. להערכתנו המשמעות היא שמלאנוקס משייטת לעבר מכירות ורווח של 650 מיליון דולר ורווח למניה של 4.5 - 5 דולרים ב-2013. אנו נותרים בהמלצת קנייה למניה".

אביעד שימון, אנליסט בפסגות התייחס לתוצאות החברה וכתב כי "אנו מעריכים כי הצמיחה המוגברת תימשך תוך צמיחה רבעונית עוקבת. ברבעון הקרוב לא צפויות הכנסות מוגברות בפרויקט בולט אלא אוסף של עסקאות גדולות, גורם הממחיש את המומנטום החיובי בו החברה נמצאת. החברה שועטת קדימה והסוף לא נראה באופק. בתוך כך אנחנו קובעים את מחיר היעד למניה על 115 דולר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אייל מודל לחיקוי
התרשמתי מאייל באופן אישי בפגישה בסדנאת סטארטאפים של MIT, שם הוא אמר שהחברה עתידה להראות גידול מטורף ברווחיות וההכנסות, אמר וקיים. בזכותו שיניתי את האסטרטגיה העסקית של החברה שלי - לא EXIT אלא חברה לטווח ארוך, כפי שהאמנתי בתחילת דרכי. תודה אייל. אתה מודל לחיקוי.
מוטי מורן , בקעת אונו  |  19.07.12
לכל התגובות