אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף ב"כלכליסט" - 5 ראשי המחוזות בלשכה לנשיא גרוניס: "נקוט צעדים נגד השופטת אלשיך" צילום: אלכס קולומויסקי

נחשף ב"כלכליסט" - 5 ראשי המחוזות בלשכה לנשיא גרוניס: "נקוט צעדים נגד השופטת אלשיך"

בכירי לשכת עורכי הדין מאיימים כי אם נשיא בית המשפט העליון לא ינקוט צעדים ממשיים בפרשת הפרוטוקול המשופץ – הם יגישו עתירה לבג"ץ. ראשי המחוזות ביקשו לקבל גם את עמדת נציגות השופטים שאלשיך עומדת בראשה

22.07.2012, 10:36 | ענת רואה

5 ראשי המחוזות השונים בלשכת עורכי הדין שיגרו בסוף השבוע מכתב משותף לנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס ולשר המשפטים יעקב נאמן, בקריאה לנקוט בצעדים ממשיים נגד השופטת ורדה אלשיך בפרשת הפרוטוקול המשופץ ולא להסתפק באזהרה או נזיפה.

במכתב כותבים ראשי המחוזות כי לאחרונה חזרה אלשיך לשבת בדין וזאת מבלי שננקט כל צעד בעניינה ומזכירים את הפרסום ב"כלכליסט" לפיו הנשיא גרוניס צפוי להסתפק בנזיפה או באזהרה בלבד ולא למנוע מאלשיך להמשיך בתפקידה. במכתבם טוענים ראשי המחוזות כי חומרתו של דו"ח הנציב אליעזר גולדברג שקיבל תלונות שהוגשו נגד אלשיך "מדברת בעד עצמה ולכל הפחות מחייבת נקיטת הליך משמעתי, כמו גם נקיטת הליך השעיה זמנית. או לחלופים הבאת העניין להכרעה בפני הועדה לבחירת שופטים".

השופטת ורדה אלשיך (ארכיון), צילום: אוראל כהן השופטת ורדה אלשיך (ארכיון) | צילום: אוראל כהן השופטת ורדה אלשיך (ארכיון), צילום: אוראל כהן

לפי טענתם, הימנעות מנקיטה באיזה מצעדים אלו "תגרום לפגיעה אנושה באמון הציבור במערכת המשפט ולא תעמוד במבחני הפסיקה השונים. על כן מצאנו זאת כחובה לפנות בזאת אליכם, על מנת שתופעל סמכותכם הנתונה לכם ע"י הדין, בתקווה שיהא בכך לייתר את הצורך בנקיטת צעדים נוספים".

מימין: עוה"ד ראיד עומרי, יוסי חכם, אפי נוה, אשר אקסלרד ודני אליגון (ארכיון) , צילום: אוראל כהן מימין: עוה"ד ראיד עומרי, יוסי חכם, אפי נוה, אשר אקסלרד ודני אליגון (ארכיון) | צילום: אוראל כהן מימין: עוה"ד ראיד עומרי, יוסי חכם, אפי נוה, אשר אקסלרד ודני אליגון (ארכיון) , צילום: אוראל כהן

על המכתב חתומים עו"ד אפי נוה יו"ר מחוז ת"א, עו"ד יוסי חכם יו"ר מחוז חיפה, עו"ד אשר אקסלרד יו"ר מחוז ירושלים, עו"ד דני אליגון יו"ר מחוז הדרום וכן עו"ד ראיד עומרי סגן יו"ר מחוז הצפון, אשר חתם על המכתב במקום יו"ר המחוז חאלד זועבי המכהן בוועדה לבחירת שופטים.

בכירים בלשכה אמרו הבוקר ל"כלכליסט" כי אם הנשיא גרוניס והשר נאמן לא ינקטו בהליכים משמעותיים נגד השופטת אלשיך – הם יגישו עתירה לבג"ץ. עם זאת איום ברוח זו לא הופיע במכתב ששוגר.

במקביל שיגרו 5 ראשי המחוזות מכתב לכל חברי נציגות השופטים שהשופטת אלשיך עומדת בראשה ובו הם מבקשים לקבל עמדת הנציגות "בהקשר להמשך כהונתה של כב' השופטת אלשיך כיו"ר נציגות השופטים". אם תחליט הנציגות להשיב למכתב היא תצטרך להתכנס ולערוך דיון מסודר בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
הציבור הרחב שמודע לחשיבותה של השופטת במלחמה בשחיתות תומך בשופטת אלשייך
השופט גרוניס והשר נאמן! אני סבורה שטובת הציבור היא זו שצריכה להנחות אתכם בהחלטה בעינינה של השופטת אלשייך.אלפי אנשים שנפגעו ונפגעים ממעשי נוכלות של בעלי הון מקושרים הם שצריכים לעמוד לנגד עיניכם. כל המתלהמים ובחלקם עורכי דין שלחם חוקם הוא הטיית המשפט יום יום בבתי המשפט-לא אלה יורו לכם כיצד לנהו ג בשופטת. ניסיונה המקצועי,פסיקותיה,והדרך שה הובילה תיקים סבוכים עד כה -כל אלה יעמדו לזכותה של ורדה אלשייך.הציבור הרחב הוא הסנגור של השופטת.וכל המקטרגים יכולים לנתב את האנרגיות שלהם לחיפוש צדק אמיתי במקומות אחרים.ובמדינת ישראל לא בעייה למצוא מקומות כאלה.
ליזה  |  23.07.12
14.
כואב הלב, אחת השופטות הגדולות בימנו- אבל המקרה דורש הדחה.
שופטת נהדרת, כואב הלב על המעידה הזו. חבל ששנים של עשייה מעולה מסתיימים כך. אבל אין שום ברירה היא חייבת להתפטר. לא יתכן שדבר כזה יסלח ובעיקר לא לשופט. נראה שאמון הציבור במערכת המשפט כולה תלוי בתוצאות הפרשה הזו. על כל אדם לדעת שבהגיעו לביהמ"ש שופטים אותו משפט אמיתי וצודק וללא משוא פנים
בובו , י-ם  |  22.07.12
לכל התגובות