אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סבב מינויים בצמרת ג'יי פי מורגן: דימון יוצר מערכת של איזונים ובלמים צילום: בלומברג

סבב מינויים בצמרת ג'יי פי מורגן: דימון יוצר מערכת של איזונים ובלמים

שני המועמדים המובילים להחליף את דימון בתפקיד, מונו לתפקידי ניהול משותפים של החטיבה המסחרית וחטיבת השקעות של הבנק

28.07.2012, 10:10 | סוכנויות הידיעות

מנכ"ל בית ההשקעות ג'יי פי מורגן צ'ייס ג'יימי דימון ערך שינויים בצמרת הבנק כאשר כלכלנים סבורים שהשינויים נועדו ליצור יותר מנגנוני איזון ופיתוח זאת בעקבות הפסדי עתק שרשם הבנק מפעילות ההשקעות.

במסגרת סבב המינויים מייקל קוון ודניאל פינטו, שני המועמדים המובילים להחליף את דימון בתפקיד, מונו לתפקידי ניהול משותפים של החטיבה המסחרית וחטיבת השקעות של הבנק. מט זמנס מונה לעמוד בראש חטיבת התפעול וגם הוא מוזכר בין המועמדים האפשריים להחליף את דימון עם פרישתו.

דימון עצמו לא מדבר בינתיים על עזיבת הבנק ובראיון שהעניק לאחרונה אמר שהוא לא חושב על גמלאות, אבל תמיד חושב על יורשים. "במועצת המנהלים שבעי רצון מהפעילות שלי ואני מקווה שאעבוד כאן עוד שנים רבות", הוא אמר.

ג ג'יי פי מורגן צ'ייס | צילום: בלומברג ג

אנליסטים סבורים שמערך של מנהלים משותפים יכול ליצור את מנגנון האיזונים והבלמים בצמרת הבנק וימנע צעדים שגויים בעתיד. דוגמה בולטת לטעות שעשה הבנק הם הפסדים של 2 מיליארד דולר כתוצאה מפעילות שגוייה של חטיבת ההשקעות שבראשה עמדה אינה דרו, שפרשה בינתיים מג'יי פי מורגן.

סבב המינויים בצמרת הבנק הוא השלישי בתוך שלוש שנים ואנליסטים מעריכים כי בצורה כזו הבנק, ששמר על רווחיות במהלך כל תקופת המשבר הפיננסי ומתח ביקורת חריפה על מגבלות שהוטלו על המגזר הפיננסי, מתאים את עצמו למציאות רגולטורית חדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות