אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק: עשרת אלפים ישראלים הצטרפו לפרויקט ה-WiFi החברתי צילום: בלומברג

בזק: עשרת אלפים ישראלים הצטרפו לפרויקט ה-WiFi החברתי

לפי החברה, שיעור ההרשמה לשירות החדש שלה עלה על התחזיות. בזק מצרפת למיזם גם את תחנות הדלק של דור אלון, חנויות סטימצקי, רשת בורגר ראנץ' ועוד - כדי להרחיב את מספר נקודות החיבור

07.08.2012, 12:54 | הראל עילם
הצלחה ראשונית ל-Free WiFi, פרויקט הרשת האלחוטית החברתית של בזק: החברה מדווחת כי בתוך עשרה ימים מאז ההכרזה נרשמו לשירות כ-10 אלף משתמשים, מעל התחזיות הראשוניות. בנוסף, 14 אלף איש הורידו כבר את האפליקציה לאנדרואיד, שמאפשרת מציאת נקודות גלישה חינמיות באזור.

תל אביב היא העיר המובילה באימוץ השירות, עם 16% מכלל הנרשמים החדשים, נקודה חמה אחת על כל 250 תושבים. אחריה ירושלים, עם 12% מהנרשמים, נקודה על כל 670 תושבים. לאחר מכן יש את ראשון לציון עם 9% ופתח תקווה עם 7%. בראשון לציון ופתח תקווה נרשם יחס תושבים/נקודות דומה לתל אביב.


החברה מקווה שבתוך כחצי שנה יצטרפו לשירות די משתמשים כדי ליצור כיסוי WiFi של רוב ערי ישראל. 
 

שותפים חדשים, נקודות חיבור חדשות

השירות מיועד ללקוחות בזק קיימים המחוברים לרשת ה-NGN ומאפשר גלישה חינמית דרך WiFi ברחבי הארץ ללא צורך בתשלום נוסף. הרשת מבוססת בעצם על נקודות ה-WiFi הקיימות של הגולשים - הם יכולים להקצות, בצורה בטוחה ומאובטחת, חלק מרוחב הפס שלהם למשתמשי בזק אחרים.

בתמורה, המשתמשים שנרשמים יכולים לגלוש דרך הנקודות של כל לקוח אחר שהצטרף לשירות, וכן מאות הנקודות העסקיות שכבר שנפרסו על ידי בתי עסק שעובדים - עם בזק, כגון תחנות "דלק", חנויות רנואר ופיצה האט. החברה הכריזה היום כי מספר חברות חדשות הצטרפו גם הן למיזם: תחנות הדלק דור אלון, רשתות החנויות סטימצקי, ניו פארם, חרש קרמיקה, ורשת בורגר ראנץ', שיוסיפו ביחד מאות נקודות חדשות. 

בעוד ששירותים דומים עובדים בהצלחה ברחבי העולם, הקמפיין זכה לביקורת ראשונית נוקבת על ידי הציבור וחלק מהעיתונאים, שהגדירו את המסר כ"לא ברור" ו"מסובך". החברה הודתה בכך ואמרה כי בהמשך, הם מקווים כי הלקוחות יפיצו ויסבירו את הנושא בעצמם.

כיצד זה עובד?

לקוחות בזק בעלי חיבור פס רחב ונתב WiFi תואם נרשמים לשירות ומורידים עדכון תוכנה לנתב. העדכון יוצר שתי רשתות SSID נפרדות על גבי הנתב - הרשת הביתית המקורית שממשיכה לפעול בצורה מאובטחת ולצידה רשת נפרדת, שפתוחה ללקוחות מזדמנים ואורחים באזור. רשת זו תהיה זמינה אך ורק ללקוחות בזק שנרשמו לשירות.

תוכנת הנתב גם תקצה לרשת הנפרדת כ-10% מכלל רוחב הפס של ללקוח. מכיוון שמדובר באחוז זניח יחסית, רוב המשתמשים לא ירגישו ולא ידעו מתי משתמש נוסף "רוכב" על נקודת החיבור שלהם. במידה ומספר משתמשים מזדמנים מחוברים לאותה נקודה, רוחב הפס הקטן יותר יתחלק ביניהם. 

הנתבים התומכים עובדים בתקן N, עם טווח רחב המסוגל לעבוד גם במרחק כמה עשרות מטרים - כך שגם משתמשים שגרים בקומה גבוהה יוכלו להציע את הנקודות שלהם לעוברי אורח ברחוב למטה.

שימוש ברשתות WiFi כאלטרנטיבה לרשתות סלולר יוריד את צריכת הסוללה במכשירים וגם יצור פחות קרינה באופן יחסי. כמו כן, אם כמות הנקודות הזמינות תהיה גדולה דיה, חיבור ה-WiFi יוכל להיות מהיר משמעותית מחיבורי סלולר קיימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
לא הבנתי משהו!
אם למשל אני הולך ברחוב אז יהיו מלא תקיעות כי כל פעם אני מתנתק מרשת WIFI אחת ועובר לאחת אחרת. זאת אומרת שכדי שיהיה לך אינטרנט אתה צריך לעמוד ליד אותו בניין!! באינטרנט סלולרי אתה יכול ללכת לאן שבא לך (חוץ ממקומות ללא קליטה שאין הרבה) ולקבל אינטרנט! נשמע לי מאוד מטומטם להחליף רשת כל שניה. בכללי כדי לעשות אנטנת WI FI ענקית שמתפרסת לכל העיר ואז כל מי שרוצה משלם כסף לחברה שעושה את זה והם יכולים להתחבר לרשת הזו מכל מקום בעיר. לפי מה שהבנתי כבר יש את הטכנולוגיה הזאת.
סהר אדמוני , מודיעין  |  08.08.12
29.
כרגיל לבזק זה לא עולה כלום
הם מוציאים לעצמם שם של "מובילים" עם רעיון מבריק וראש פתוח, מבטיחים שזה לא עולה כלום. ואז מתברר ש: 1. צריך לשלם על ראוטר חדש 2. לוותר על מגה מתוך ה 10 שלך ולשלם עליו כאילו יש לך 10 3. בסוף לגלות שמעט מאוד אנשים משתתפים ב"פרויקט המדהים" הזה שבעצם אתה לא מצליח לקלוט את הרשת של אף אחד אחר ברחוב. שאפו בזק.
דוד  |  07.08.12
28.
26 צודק לגמרי...
אנחנו גם ככה די מפגרים ביחס לעולם במהירות האינטרנט הממוצעת, לי בבית יש 10 מגה, שאליו מחוברים 5 מחשבים ו2 פלאפונים, אני יכול להגיד שאני מרגיש טוב מאוד כל משתמש שנמצא לי על הרשת הביתית, וכן, בעיקר בגלל זה יש לי סיסמא ובנוסף לזה שמהירות העלאה כ"כ איטית, ברגע שאתה מעלה משהו לאינטרנט כל האינטרנט לא זז... רק בארץ...
א  |  07.08.12
לכל התגובות