אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WeFi: אינטרנט חברתי גם בלי התחייבות

WeFi: אינטרנט חברתי גם בלי התחייבות

בזק מציעה אינטרנט אלחוטי לכולם, אבל לא נעזרת בסטארט-אפ ישראלי שמציע פתרון פשוט וזול יותר, בלי שהלקוחות יצטרכו לשדרג את ציוד התקשורת שברשותם

20.08.2012, 11:37 | אסף גלעד

בזק מציעה לנו להצטרף לאינטרנט החברתי שלה, אבל היא יודעת היטב על איזה צד של הלחם מרוחה החמאה. הצטרפות לתוכנית דורשת התקנה של ראוטר מיוחד, וחלק מהמצטרפים צריכים לשדרג את הציוד שברשותם.

בזק כמובן לא יכולה לחייב את הלקוחות להישאר, אבל היא מציעה זיכוי על המכשיר - רק כל עוד אתם נשארים מנויים שלה. בזק, כמובן, אינה ייחודית בשירות הזה, שניתן בכל העולם על ידי מפעילות גדולות. ובכל זאת, בזק בחרה בפתרון שנחשב ליקר יותר מהאלטרנטיבות הקיימות.

אפליקציית Free Wifi של בזק אפליקציית Free Wifi של בזק אפליקציית Free Wifi של בזק

 

האם בזק היתה יכולה לבחור בשירות זול יותר עבור הצרכנים? קחו למשל את הסטארט-אפ הישראלי WeFi, שבו השקיעו משקיעי צמרת כגון תאגיד הכבלים טיים וורנר עם יוסי ורדי, והקרנות לייטספיד, פיטנגו וג'מיני.

 

הסטארט-אפ הקטן מתל אביב משרת ענקיות טלקום בארה"ב (ששמן חסוי, בשלב זה) ומציע להן שירות דומה, אבל זול בהרבה ובדרך פשוטה יותר: WeFi מחלקת תוכנות לטלפונים סלולריים המתחברים לנתבים רגילים, לא משודרגים, ואינם מצריכים התקנת חומרה נוספת.

 

אלגוריתם מיוחד מזהה את החברים ברשת החברתית ומאפשר לתוכנה שבטלפון או במחשב להתחבר אך ורק לנתבים של חברים - לא לנתב וירטואלי המשדר WiFi בקצב של 1 מגה ביט, כפי שמציעה בזק, אלא למלוא הנפח שמאפשרת הרשת הביתית של החברים או המשפחה.

בבזק מתעקשים שהפתרון שלהם מתאים לשיתוף גלישה בין זרים גמורים ואצל מרבית הלקוחות אין צורך להחליף נתבים, אבל יש תחושה שמדובר בעוד פתרון כחול לבן שנשכח על ידי ענקית מקומית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות