אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספירה לאחור החלה: נמל החלל המסחרי הראשון יתחיל לפעול ב-2013

הספירה לאחור החלה: נמל החלל המסחרי הראשון יתחיל לפעול ב-2013

ספייספורט אמריקה, הממוקם בניו מקסיקו, עוצב בסגנון הייטקי וידידותי לסביבה, ויכלול בין השאר פאנלים סלואריים ומפעל להתפלת מים. צפו בתמונות

02.09.2012, 22:29 | סוכנויות הידיעות

טיסת החלל הראשונה של וירג'ין גלקטיק אמורה להיות משוגרת בשנה הבאה מתוך החללית ספייסרשיפ טו. הטיסה הזו צפויה להצית גל חדש של תיירות חלל מסחרית, כשהכוונה היא להוציא את הטיסות לדרך מנמל החלל החדש והנוצץ של אמריקה: ספייספורט אמריקה (Spaceport America).

נמל התעופה ממוקם בניו מקסיקו, 145 ק"מ צפונית לאל פאסו, ומוגדר כ"נמל החלל המסחרי הראשון שנבנה למטרה זו". המתחם כולל שדה תעופה, מתקני שיגור, טרמינל והאנגר, וכן, יכולות להגיב במקרי חירום, תשתיות וכבישים.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (4 תמונות)

הנמל נבנה ומופעל על ידי רשות נמל החלל של ניו מקסיקו, ונפתח באופן רשמי ב-2010. עם זאת, הקמת האזור הציבורי תושלם רק ב-2013.

הטרמינל וההאנגר, שעוצבו על ידי משרד האדריכלים הבריטי Foster + Partners זכו לעיצוב מבריק ומודרני, שעדיין מצליח להשתלב בנוף הצחיח המאפיין את ניו מקסיקו. הוא גם מעוצב בסגנון הייטקי וידידותי לסביבה, בזכות פאנלים סולריים שהוקמו על הגג ומפעל להתפלת מים. המתחם יאפשר שיגור של חלליות הן במצב מאוזן והן במצב מאונך מכלי השיגור. מאז 2006, נערכו 12 שיגורים מוצלחים. העלות הכוללת של הפרויקט נאמדת ב-209 מיליון דולר.

תגיות