אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן במו"מ למכירת 50% ממבני תעשיות בצפון לאשלד ב-44 מיליון שקל

אספן במו"מ למכירת 50% ממבני תעשיות בצפון לאשלד ב-44 מיליון שקל

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, מסר ל"כלכליסט", כי "העסקה הנוכחית צפויה להכניס לחברה תזרים מזומנים בהיקף של 35 מיליון שקל

06.09.2012, 19:17 | אריאל נוי

אספן גרופ מממשת את אחזקותיה במבני תעשייה בצפון. החברה מדווחת היום (ה׳), כי היא ושותפתה אשלד, החברת הבת של אשטרום נכסים, מנהלות משא ומתן למכירת 50% מאחזקות אספן גרופ לאשלד, בחברה המשותפת לשתיהן בתמורה ל-44 מיליון שקל. יצויין, כי החברה המשותפת מחזיקה בנכסים המיועדים לתעשייה ומלאכה בשטח של 65 אלף מ"ר. במקביל מדווחות השותפות, כי הן במשא ומתן למכירת מרכז מסחרי במגדל העמק לאספן בתמורה לכ- 8.5 מיליון שקל.

המרכז מניב הכנסות שכר דירה שנתיות של כ-800 אלף שקל בשנה בתפוסה של 50% בלבד, כך שגלום בו פוטנציאל השבחה וגידול בתפוסה ובהכנסות.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ, מסר ל"כלכליסט", כי "העסקה הנוכחית צפויה להכניס לחברה תזרים מזומנים בהיקף של 35 מיליון שקל לפני מס, שיצטרפו ליתרות מזומנים הקיימים היום בחברה בהיקף של 92 מיליון שקל״.

גיפמן הוסיף כי במקביל פועלת החברה לשיפור היחסים הפיננסים תוך דגש על חסכון והתייעלות וממשיכה להראות שיפור בתוצאותיה הכספיות. במחצית הראשונה של 2012 רשמה החברה עלייה של 25% בהכנסות ל-60 מיליון שקל, וגידול של 16% ברווח הנקי ל-13.5 מיליון שקל.

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים ואשלד, מסר "אנו פועלים על פי תוכניתנו האסטרטגית להרחבת פרוטפוליו הנכסים המניבים של חברת אשלד בישראל. אנו מאמינים, כי הנכסים הנרכשים לא מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם".

אספן גרופ, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, בעיקר בגרמניה, שוויץ והולנד, הרחיבה משמעותית את תיק הנכסים שלה בשנים האחרונות ונכון לסוף חודש יוני 2012 היא מחזיקה בנדל"ן להשקעה בהיקף של כ- 1.55 מיליארד שקל.

החברה מחזיקה שטחים מניבים בהיקף כולל של כ-367 אלף מ"ר, המושכרים ליותר מ-300 שוכרים. מנכ"ל אספן הוא אילן גיפמן ויו"ר הדירקטוריון הוא גיא פרג.

אשטרום נכסים הינה חברת נדל"ן הפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל. בבעלות החברה שטחי משרדים, מסחר, תעשייה ומלונאות בכל רחבי הארץ בהיקף של400 אלף מ"ר. החברה מחזיקה ב-60.34% ממניות חברת אשלד, שנסחרת אף היא בבורסה, וב-11.8% ממניות מבטח שמיר אחזקות בע"מ.

אשלד, מקבוצת אשטרום נכסים, בניהול מוטי סלע, עוסקת בייזום,בנייה והשכרת מבני תעשיה ונחשבת לאחת החברות המובילות במשק בתחום זה. לחברה שטחים בישראל בהיקף של 191 אלף מ"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות