אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה כדאי ללמוד מאנשים כריזמטיים צילום: שאטרסטוק

מה כדאי ללמוד מאנשים כריזמטיים

אנשים כריזמטיים מקרינים ביטחון וחוזק על סביבתם אבל גם סימפטיה ותשומת לב. האם ניתן ללמוד ולאמץ חלקים מדרכם?

27.09.2012, 23:06 | סוכנויות הידיעות

יש אנשים הגורמים לנו להרגיש חשובים, יש הגורמים לנו להרגיש מיוחדים ויש המצליחים להאיר חדר שלם ברגע שהם נכנסים לתוכו.

ישנם אנשים הנולדים עם כריזמה טבעית, אבל לא תמיד היא נשארת לכל החיים. ישנם אנשים עם כריזמה מדהימה שמצליחים לבנות מערכות יחסים טובות, להשפיע באופן חיובי על הסובבים אותם וגם לגרום להם להרגשה טובה. בקרבתם של אנשים כאלה תמיד נעים לשהות ואנשים אחרים נוהרים אחריהם. לפניכם כמה מהמאפיינים של אותם אנשים, האם נוכל לנהוג כמותם?

להקשיב, לא לדבר

שאלו שאלות, קיימו קשר עין עם בן השיח. תחייכו, תשנו את הבעת פניכם. תענו ולא רק במילים אלה גם בשפת גוף. אל תתנו עצות אם לא ביקשו מכם. הקשבה לפעמים משדרת יותר דאגה מאשר עצות בגלל שמי שמייעץ בדרך כלל מתחיל לדבר על עצמו. כל עצה מתחילה בצמד מילים "אני הייתי..." תמיד מסיט את נושא השיחה. דברו רק כאשר יש לכם משהו חשוב לומר ותמיד תחשבו מה חשוב לבן השיח ולא לכם.

מה נלמד מאדם כריזמטי?, צילום: שאטרסטוק מה נלמד מאדם כריזמטי? | צילום: שאטרסטוק מה נלמד מאדם כריזמטי?, צילום: שאטרסטוק

אנשים רבים שומעים אבל לא באמת מקשיבים לבן השיח. מה שמאפיין את האנשים הכריזמטיים, הם שומעים כל מילה שנאמרת להם ותכונה זו גורמת לנו להרגיש חשובים ולמצוא מכנה משותף עם מי שעומד מולנו.

כל תשומת הלב לבן השיח

אל תבדקו את הסלולרי, אל תציצו במסך המחשב, אל תסיטו את תשומת הלב שלכם לא לדקה. אתם לעולם לא תוכלו לתקשר עם אנשים אחרים אם אתם עסוקים בעניינכם. העניקו להם את תשומת הלב המלאה. זו מתנה שרק מעטים מעניקים ושכולם יידעו להעריך ולזכור לכם.

תנו לפני שתקבלו בחזרה, אם בכלל

לעולם אל תחשבו על רווח שתוכלו להפיק. התמקדו במה שאתם יכולים לתת. נתינה היא אמצעי יחיד לכונן קשרים ויחסים כנים. גם אם רק לרגע אתם מהרהרים בתועלת האישית, אתם עלולים ליצור רושם של אנשים אגוצנטרים.

שימו בצד את החשיבות עצמית

אנשים השקועים בחשיבות עצמית ומנסים להרשים את הסובבים אותם גורמים להם תחושת מחנק. הרוב הניסיונות להרשים אינם מרשימים כלל וכלל וגורמים לתחושת אי נוחות ברגע שבו הם נכנסים לחדר.

להבין שאנשים אחרים חשובים לא פחות

לכל שיחה אתם מגיעים עם ידע על עצמכם, עם עמדה מוצקה ועם הבנת התמונה וצפי להתפתחויות. אבל כל אלה לא חשובים מאחר ואתם כבר יודעים אותם. לעומת זאת אינכם יודעים את העמדה של האדם האחר, מה שהופך אותו לחשובים יותר בכל שיחה. מכל אחד יכולים ללמוד.

שבחו את בן השיח

אף אחד אינו מקבל מספיק שבחים. שבחו את בן השיח ותגידו לו שהוא עושה את מלאכתו היטב. השומע יעריך את השבחים ואת העובדה שהייתם מספיק ערניים כדי לשים לב לעשייה שלהם. הדבר יגרום גם לשיפור הערכה עצמית שלהם.

בחרו את מילותיכם

מילים בהם משתמשים במהלך השיחה משפיעים על היחס של אנשים אחרים. שימוש במילים נכונות יכול לגרום לבני השיח להרגיש טוב יותר וגם לשפר את ההרגשה שלכם.

אל תדברו על חסרונות של אחרים

כולנו היינו רוצים לשמוע מעט רכילות ולכלוכים. הבעיה היא שאנשים שמפיצים את הרכילות לא תמיד מוצאים חן בעינינו. אל תצחקו על אחרים כי מי שנמצא בסביבתכם יקרין זאת על עצמו ויחשוש כי בחברה אחרת תצחקו גם ממנו.

להודות בחסרונות שלכם

זה בלתי יאמן, אבל אנשים מצליחים סבורים פעמים רבות שהם כריזמטיים בגלל ההצלחה. אבל זה רק נדמה להם. לא חייבים להצליח בשביל להיות כריזמטיים, אבל חייבים להיות מאד כנים. היו צנועים. ספרו על המגרעות שלכם. הודו בטעויות, צחקו על עצמכם. למרות שאסור לצחוק על אחרים, אפשר וצריך לצחוק על עצמך. אנשים לא יצחקו עליכם, הם יצחקו איתכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
כריזמה אמיתית
כריזמה היא דבר שהוא כמו מולד..אלא אם כן הבנאדם עצמו מפתח תכונה זאת, אבל בזמן שהוא מפתח אותה יכול להיות מצב שאפילו הוא לא מודע לזה שהוא בעצם מתנהג כריזמטי כי הכל כבר מטבעו ומרצונו בלי לשים לב לכל מהלך שהוא עושה. ברגע שבנאדם מתחיל ללמוד איך להיות כריזמטי עם כמה תרגילים שהוא קרא בספראו מכמה מאמרי אינטרנט וזה לא בא מעצמו מתוך תוכו,סביר להניח שהכל יראה כמו הצגה ויהיה לבסוף גם הצגה אחת גדולה!
מוטי , ירושלים  |  27.10.13
32.
כריזמה מגיעה ממודעות עצמית וחיבור שלך ליכולות ולאישיות שלך ,לביטחון העצמי שלך.....
כריזמה היא היכולת שלך לקחת את כל אלו ולהפעיל אותם במודע במפגש עם קהל. באופן גורף ,בהעדר מנהיג, הקהל ישמח לתת את ה״מושכות״ לראשון שיהיה מוכן ,ויפגין כריזמה . האנרגיות שאדם כריזמתי מפעיל, הם שעושות ההבדל בין סתם אישיות עם פוטנציאל למנהיג.  
05.10.12
31.
בארה"ב יש הרבה ....למרות שהחיוך לרוב מזויף בכל זאת נעים בסביבתם.......
חבל שבארץ כמעט ואין אנשים כריזמטים.......כריזמה שבשם האמיתי זה יכולות משחק מדהימות בסביבה של אנשים מוכרים ומוכרים פחות רוב השחקנים המוצלחים בעלי יכולות כריזמה זה דברים בסיסיים שלומדים בשנה ראשונה בלימודי משחק בארה"ב בכל מקרה אולי גם בארץ וזה בולט שם כמעט לרוב השחקנים ופוליטיקאם יש אותה הבעת פנים אותו חיוך אותה הבעה על אותם משפטים באמת משעשע איך המורים שם מחדירים בהם את אותם הכללים אנשים שונים שמה שמאחד אותם זה אותם תגובות על אותם משפטים ששואלים אותם בראיונות וכאלו ......די קל ללמוד את זה אפילו מהמסך כשמסתכלים על הבעות הפנים שלהם רואים אפילו אם הם סתם אומרים דברים או באמת מתכוונים לפחות לאיזה חלק חחחחחח יש תורה שלמה של לימודי הבעות פנים של אנשים כשלומדים את זה ומישמים הופכים לכריזמתיים חחחחחח
בימינו הכל ללמוד זה לא בעיה.....  |  04.10.12
לכל התגובות