אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג: 3.85 שקלים צילום: shutterstock

הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג: 3.85 שקלים

היורו עלה ב-0.1% ל-4.98 שקלים. FXCM: "למרות הביקוש הגובר לדולר בעולם, השקל שומר על יציבות"

11.10.2012, 15:38 | שי סלינס

שוק המט"ח ננעל היום (ה') במגמה מעורבת. הדולר נחלש ב-0.3% ושערו היציג נקבע ברמה 3.85 שקלים, בעוד שהיורו טיפס ב-0.1% ל-4.98 שקלים.

לפי מחלקת המחקר של FXCM ישראל "הסנטימנט בשוק הגלובלי משפיע על הדולר. כאשר מפלס החששות בשוק עולה, הביקוש לדולר, המהווה נכס מקלט בטוח, גובר. "עם זאת, לפי שעה, למרות הביקוש הגובר לדולר בעולם וההיחלשות של היורו מול השטר הירוק בימים האחרונים, השקל דווקא מצליח לשמור על יציבות אל מול המטבע האמריקני", כותבים ב-FXCM. "ואולם", מוסיפים, "הפיצול הזה בין הדולר העולמי לדולר המקומי הינו זמני, ואם הדולר ימשיך להתחזק בעולם, השקל אמור להיחלש".

"לסנקציות על איראן יש השפעה מהותית", כך אמר נגיד בנק ישראל בכנס של קרן המטבע הבינלאומית הנערכת בטוקיו. לגבי הצעדים המוניטריים מצד יו"ר הפד בן ברננקי ונשיא הבנק המרכזי של אירופה מריו דראגי, אמר פישר כי "ההקלות הכמותיות של הבנקים המרכזיים בעולם עוזרות לצמיחה בארה"ב ובאירופה". לדבריו, אם יהיו בעיות של אינפלציה ניתן יהיה להתגבר על כך באמצעות הפסקת תוכנית ההקלה הכמותית.

מרים שיינבלום, מנהלת חדר המסחר בקבוצת פריקו: "שוק המט"ח די רגוע ונשאר סביב רמות הדולר-שקל מאתמול למרות הורדת דירוג האשראי של ספרד. נתוני התעסוקה באוסטרליה היו סבירים והביאו לעלייה בשער הדולר האוסטרלי שמתחזק מול המטבעות המובילים בעולם. בשבוע האחרון ראינו עודף המרות של דולרים לשקלים בעקבות כניסה של זרים לבורסה בתל אביב, יחד עם זאת לא מדובר בהיקפים חריגים מאוד".

בתוך כך, פישר חזר על תחזית התציחה של המשק המקומי ואמר כי בנק ישראל צופה צמיחה של 3.3% ב-2012 וצמיחה של 3% ב-2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות