אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרית אונו: 9 בניינים יחוזקו ברחוב הזמיר צילום: עמית שעל

קרית אונו: 9 בניינים יחוזקו ברחוב הזמיר

במסגרת הפרויקט יתווספו למתחם 44 יחידות דיור חדשות; היקף ההשקעה מוערך ב-65 מיליון שקל

15.10.2012, 13:36 | דותן לוי

אחד מהפרויקטים הגדולים בתחום חיזוק המבנים מפני רעידות אדמה (תמ"א 38) צפוי לצאת לדרכו בימים הקרובים. הפרויקט שנקרא "נופי רייספלד" ממוקם ברחוב הזמיר בקרית אונו וכולל 9 בניינים שיעברו שיקום ושדרוג מקיף, שיכלול חיזוק נגד רעידות אדמה, החלפת תשתיות מים, חשמל וביוב, הרחבה של יחידות הדיור הקיימות, ובנייה של 44 יחידות דיור נוספות.

בניין ברחוב הזמיר בקריית אונו, צילום: עמית שעל בניין ברחוב הזמיר בקריית אונו | צילום: עמית שעל בניין ברחוב הזמיר בקריית אונו, צילום: עמית שעל

תהליך אישור הפרויקט מול עיריית קרית אונו, כלל הפקדה ואישור של תב"ע לכל המתחם והוא זכה לאישור תוך פחות משנה ולהכרזה ייחודית כמתחם עיבוי בינוי. יוזמת הפרויקט היא חברת התחדשות אורבנית. לפי החברה, דירות חדשות בפרויקט ימכרו החל מ-1.85 מיליון שקל לדירת 4 חדרים ועד 3.2 מיליון שקל לפנטהאוז בן 6 חדרים. הפרויקט יושלם בתום 2013 וההשקעה בו נאמדת בכ- 65 מיליון שקל.

הפרויקט בקרית אונו נחשב לגדול ביותר שיוצא לפועל כמקשה אחת אך על הנייר ישנם פרויקטים גדולים ומשמעותיים ממנו. הפרויקט הגדול ביותר מתוכנן בעיר בת ים על ידי היזם דן ענבר. הפרויקט כולל חיזוק של 466 דירות ובנייה של 343 דירות חדשות. עם זאת, פרויקט זה עדיין לא יצא אל הפועל.

אתיאל בן פורת, מנכ"ל התחדשות אורבנית אמר על הפרויקט בקרית אונו: "מאז הקמת החברה, בשנת 2005 צברנו 19 פרויקטים לפי תמ"א 38 במרכז הארץ, בערים תל אביב גבעתיים קרית אונו ורמת גן. פרויקט נופי רייספלד מהווה מבחינתנו ציון דרך חשוב משום שכאן לראשונה בישראל ניתנה לנו האפשרות וההזדמנות להשפיע על אופיו של רחוב שלם, אנו מבצעים פרויקט שישנה הלכה למעשה את פני הרחוב כולו ולא רק בניין בודד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות