אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: תוצאות חיוביות בטיפול במחלת הקרוהן בעזרת הליקווינימוד צילום: בלומברג

טבע: תוצאות חיוביות בטיפול במחלת הקרוהן בעזרת הליקווינימוד

מדובר בשלב השני של הניסוי במחלה הפוגעת במערכת העיכול; מייקל היידן המדען הראשי של טבע: "נתונים אלה מספקים רציונל אמיתי לאפשרות של מחקר עתידי נוסף עם לקווינימוד למחלת הקרוהן"

22.10.2012, 15:13 | שי סלינס

ענקית הגנריקה הישראלית, טבע, הודיעה היום (ב') על תוצאות חיוביות בטיפול במחלת הקרוהן בעזרת הליקווינימוד.

מדובר בניסוי שלב 2a שהעריך את הבטיחות והיעילות של מינונים שונים של לקווינימוד לטיפול במחלה. ממצאי המחקר מדגימים כי טיפול בלקווינימוד במינון של 0.5 מ"ג ביום הראה הפוגה קלינית כש-48.3% מהמטופלים בלקווינימוד הושפעו לעומת 15.9% מהמטופלים בתרופת הדמה (פלסבו). מבחינת אחוזי התגובה לטיפול כ-62.1% מהמטופלים הגיבו לעומת 34.9% מפלסבו.

קראו עוד בכלכליסט

ד"ר מייקל היידן, נשיא חטיבת המחקר והפיתוח והמדען הראשי של טבע התייחס לתוצאות הניסוי וטען כי "תכנית הפיתוח שלנו ללקווינימוד מדגימה את ההשפעות האימונו-מודולטוריות (מווסת מערכת החיסון) של תכשיר אוראלי זה אשר עשויות לבוא לידי ביטוי במגוון מחלות אוטואימוניות. הנתונים המוצגים השבוע בכנס האירופאי מצביעים על הפוגה קלינית במחלת הקרוהן כבר מהשבוע הראשון של הטיפול. נתונים אלו מספקים רציונל אמיתי לאפשרות של מחקר עתידי נוסף עם לקווינימוד למחלת קרוהן", הוסיף.

ג ג'רמי לוין | צילום: סיון פרג' ג

השוק לטיפול במחלת הקרוהן מתאפיין במכירות של מיליארדי דולרים בשנה של תרופות אשר יעדן המרכזי הוא טיפול בסימפטומים של מחלת הקרוהן על ידי דיכוי התגובה החיסונית של החולה. תרופות אלו מעניקות, בדרך כלל, פתרון זמני בלבד ומלוות בתופעות לוואי שליליות.

לקווינימוד הוא תכשיר חדש, אימונומודולטור (משפיע על מערכת החיסון), הניתן אוראלית אחת ליום. התכשיר נמצא בפיתוח קליני לטיפול במחלת הטרשת הנפוצה בשלב ההתקפי, למחלת הקרוהן ולזאבת. מודלים מחקריים בחיות ובני אדם מצביעים כי ככל הנראה האפקט הטיפולי של לקווינימוד מתבטא בוויסות התאים במערכת החיסונית, הגורם לירידה בתאים פרו-דלקתיים.

הסימפטומים של מחלת הקרוהן שונים באופן משמעותי בקרב החולים במחלה. הסימפטומים העיקריים במערכת העיכול הם כאבי בטן, שלשולים וירידה במשקל. מחלת הקרוהן

עשויה לגרום גם לסיבוכים מחוץ למערכת העיכול כגון פריחות בעור, דלקות פרקים, ודלקות עיניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות