אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נובל אנרג'י: "כמות הגז בבלוק 12 - גבוהה בהרבה ממה שהערכנו"

נובל אנרג'י: "כמות הגז בבלוק 12 - גבוהה בהרבה ממה שהערכנו"

מנהל הקידוחים של החברה בקפריסין התייחס לסיכויים למצוא נפט בקידוח ואמר: "מבחינה גאוגרפית, אין סיבה שלא נמצא נפט. הכל עניין של איפה, מתי וכמה עמוק נקדח"; לפי ההערכה הקודמת האמדן הטוב ביותר עומד על 7 TCF גז טבעי

25.10.2012, 10:00 | שי סלינס

"בלוק 12 מכיל גז טבעי בכמות גדולה בהרבה מ-7 TCF", כך אמר אתמול מנהל הקידוחים של נובל אנרג'י בקפריסין, ג'ון טומיץ' במסיבת עיתונאים מיוחדת בניקוסיה בה הכריז על מפגש שתקיים חברת הנפט האמריקאית במרץ הקרוב ובה תעדכן על הקידוחים בישראל ובקפריסין.

קראו עוד בכלכליסט

"עד עכשיו פרסמנו כי האומדן הטוב ביותר לגז בשטח בלוק 12 עומד על 7 TCF אבל גילינו לאחרונה שדות גז נוספים שלא היינו מודעים לקיומם", אמר טומיץ'.

טומיץ' ציין כי הקידוחים בשטחה של קפריסין מתמקדים כעת בבלוק המרכזי שבו גילו סימנים לגז טבעי וכי נובל אנרג'י תעמיק את הקידוח על מנת למצוא סימנים לנפט למרות שהסיכויים לכך "שואפים לאפס". "מבחינה גאוגרפית, אין סיבה שלא נמצא נפט. הכל עניין של איפה, מתי וכמה עמוק נקדח", אמר.

טומיץ' הוסיף כי החברה נמצאת במשא ומתן עם ממשלת קפריסין במטרה להקים מסוף של גז טבע נוזלי (LNG) בשטח על מנת שתוכל לייצא את הגז אל מחוץ למדינה.

במקביל מנכ"ל נובל אנרג'י, צ'ארלס דיווידסון, התראיין לאתר hydrocarbonprocessing.com ואמר כי הוא נרגש משיתוף הפעולה שיכול להיות בין ישראל וקפריסין לגבי הגז הטבעי: "ישראל וקפריסין חייבות להבין שאם הם יישתפו פעולה הם יכולות לספק את צרכי הגז הטבעי של המזרח התיכון למשך שנים רבות".

השותפות הישראליות בקידוח דלק קידוחים ואבנר מחזיקות כל אחת באופציה ל-15% מהמאגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות