אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: "יש לנו תוכנית לבניית 150 אלף דירות ב-35% פחות ממחיר השוק" צילום: נמרוד גליקמן

לפיד: "יש לנו תוכנית לבניית 150 אלף דירות ב-35% פחות ממחיר השוק"

ראש רשימת "יש עתיד" תקף בכנס ארגון קבלני תל אביב-יפו את שר השיכון על הכנסת קריטריון "ותק נישואין" לרפורמת הבנייה

25.10.2012, 20:00 | שי פאוזנר

"אנחנו עובדים על תכנית לתחום הדיור לבנייה להקמת 150 אלף דירות להשכרה במחיר של 35% פחות ממחירי הדירות כיום", כך אמר ראש רשימת "יש עתיד" לכנסת יאיר לפיד - זאת במסגרת הצגת תפיסת העולם של מפלגתו, בכנס ארגון קבלני תל אביב יפו הערב (ה').

קראו עוד בכלכליסט

"הבעיה היא שכרגע אם מישהו משתחרר מהצבא ואין לו דוד עשיר, לא תהיה לו דירה", אמר לפיד בהתייחסו למשבר בשוק הדיור. הוא הוסיף כי "יש בישראל תרבות מושחתת ומשחיתה. לא מקבלים לפי מה שנותנים למדינה, אלא על בסיס זה שיש לך מפלגה שמטפלת בסקטור שלה. היתה ועדה שקבעה מיצוי כושר ההשתכרות שפירושו הוא לעבוד. אם אתה עובד ובת זוגך עובדת, המדינה צריכה לעזור לך. המדינה תעזור לו והוא יעזור לה" .

לפיד תקף את שר השיכון אריאל אטיאס מש"ס ואמר כי "הרפורמה בתכנון הבנייה של הממשלה הגיעה לשולחנו של שר השיכון. אטיאס אישר את הרפורמה. אך הוא הוציא ממנה את הקריטריון של מיצוי כושר ההשתכרות, ובמקומו הכניס קריטריון שלא קיים בשום מקום בעולם שנקרא 'ותק נישואין'" . לפיד אמר כי "יש רק ציבור אחד שיש לו ותק בנישואין כי הוא מתחתן צעיר" ברומזו למגזר החרדי לו משתייך אטיאס. בתגובה לקריאות ביניים מהקהל בעניין זה אמר לפיד כי "אני לא שונא אף יהודי בעולם" .

בהמשך שאל לפיד את הקהל: "באיזו מדינה בעולם שהינה חפצת חיים, כשמישהו עובד, לומד ומנסה להיות אזרח מועיל, המדינה אומרת לו דווקא לך לא נעזור ונעביר את הזכות הזו למי שאינו אזרח יצרני. הטענה שלי היא כלפי ראש הממשלה וכלפי המדינה. בשיטה נכונה ראש הממשלה היה אומר לשר השיכון שאם לא יפעל לכלל טובת הציבור הוא לא יהיה שר השיכון. ראש הממשלה משתמט מהניסיון לעזור למעמד הביניים, ואת הדו"ח היחיד הם מוססו. יש להם ממשלה של 30 שרים, הייתה להם קואליציה של 90 חברי כנסת, והם לא עשו כלום ".

לפיד אמר עוד כי "30% מהציבור לא גרים בדירה משלהם. כי אין כסף להוציא על דירה. ומאיפה הם משלמים משכנתא? הממשלה אומרת (לאזרח) 'לך תגור בפריפריה'. פתאום הממשלה דואגת לפריפריה. הממשלה הזו סירבה לסייע בתקציבים לסגירת פערים בחינוך. תמותת התינוקות בפריפריה היא כפולה מאשר במרכז. לנזוף בצעירים שהם רוצים לגור במקום שבו גרים הוריהם, ושם עובדים ולומדים זה לא פתרון " .

לסיום אמר לפיד, כי "כדי שלצעירים יהיה איפה לגור אנחנו נעשה שני דברים. נביא את מחירה של דירה ל-99 משכורות, זה קשה, אבל זו רמת מחירים שאפשר להגיע אליה בלי למוטט את הבנקים" . כמו כן, הוסיף כי "בישראל לא בונים להשכרה. תארו לכם מגדל של דירות להשכרה שבו מי שלוקח את הדירה לא צריך לחשוש שיזרקו אותו. זה מה שנעשה בהסכם הקואליציוני שלנו. אנחנו לא רוצים שרים בלי תיק. אנחנו רוצים לדאוג למעמד הביניים. אנחנו רוצים לשלב בין כלכלה חופשית לצדק חברתי. יש מחסור ברעיונות חדשים. אתם רואים את אותם אנשים שאומרים את אותם דברים, אז אולי זה לא מקרי שלדור שלם אין איפה לגור, ואף אחד לא נתן לה פתרון בר יישום" .
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
ל 18כל הכבוד .הכל תלוי בממשלה .
הגיע הזמן להכניס את הנושא הזה לסדר.היום.הציבורי.כולם מדברים על שוק חופשי.קפיטליזם וכל. מיני נוסחאות. שלא. מתאימות. לעידן. הכלכלי.החדש. וחלקם אינם. מביניםאתהסדר הכלכלי. העולמי. החדש...זה. לא. המאה 19 לכן. המדינה. תצטרך. מכוח המציאות.לעשות. שינוי. יסודי. רדיקלי.מהיסוד.פתרון דיור. נגיש למעמד הביניים.שהוא. מכסה שכבה. רחבה. בחיי הכלכלה היצרניתבחיי המשק בישראל.
s  |  27.10.12
לכל התגובות