אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר: תקציב ועדת הבחירות יעמוד על 247 מיליון שקל צילום: אלכס קולומויסקי

אושר: תקציב ועדת הבחירות יעמוד על 247 מיליון שקל

ועדת הכספים אישרה את תקציב הוועדה לבחירות לכנסת ה-19, שגבוה ב-40 מיליון שקל מהתקציב שעמד לרשות הוועדה בבחירות הקודמות. מזכירת הוועדה: צריך להפיק סרט אנימציה במיליון שקל. מזכיר ועדת קלפי ישתכר 2,000 שקל

29.10.2012, 10:57 | תומר אביטל

ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר (ב') את תקציב ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-19: כ-247 מיליון שקל. מפירוט התקציב עולה, כי מזכיר ועדת קלפי ביום הבחירות ישתכר בכמעט 2,000 שקל. עם זאת 15 אלף המזכירים יעבדו באותו יום 24 שעות, ייאלצו לבוא ליום הדרכה נפרד על חשבונם, ואף ללמוד בביתם לקראת מימוש התפקיד.  

קראו עוד בכלכליסט

סך העלות לקופת המדינה של 183 עובדי ועדות הבחירות האזוריות בחודשים הקרובים יעמוד על 24 מיליון שקל. מדובר בעובדים שישתכרו ברמות שכר שונות. הבחירות עצמן יעלו לציבור כמיליארד שקל. כ-600 מיליון שקל נוספים ישמשו למימון פעילות המפלגות.

קלפי בבחירות הקודמות. 58 מיליון שקל לעובדים ביום הבחירות, צילום: טל כהן קלפי בבחירות הקודמות. 58 מיליון שקל לעובדים ביום הבחירות | צילום: טל כהן קלפי בבחירות הקודמות. 58 מיליון שקל לעובדים ביום הבחירות, צילום: טל כהן

מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס אמרה בוועדה: "ננסה לחסוך בהוצאות אבל אנחנו חייבים רשת ביטחון שלוקחת כל תרחיש אפשרי. יש הוצאות לא צפויות שדורשות תקציב מיוחד".

"ככל שיש יותר קלפיות צריך להדפיס יותר פתקיות"

לדבריה, "הגידול נובע מגידול מספר הקלפיות. ככל שיש יותר קלפיות צריך להדפיס יותר פתקיות". עוד עדס הסבירה כי "ייתכן כי ניאלץ להוציא כמיליון שקל על הפקת סרט אנימציה חדש שכן נסגרה החברה שהפיקה את הסרט עבור הבחירות הקודמות. בכל מקרה נשתדל להחזיר חלק מהתקציב". יו"ר הוועדה משה גפני ביקש כי הפרסום ייערך גם באמצעי תקשורת אחרים מאחר והחרדים לא גולשים ברשת. עדס השיבה כי יהיו גם פרסומים בטלוויזיה ובעיתונים.

בעוד שתקציב בחירות 2009 עמד על 206 מיליון שקל, ב-2013 הוא יגדל כאמור ב-40 מיליון שקל. הכנות ליום הבחירות עומדות על 82 מיליון שקל, עלות הפעולות ביום הבחירות עצמו הינם 76 מיליון שקל, ועלות השכר לעובדי יום הבחירות הינו 58 מיליון שקל. נוסיף כי תקציב הוועדה בשנה בה לא מתקיימות בחירות עומד על 11 מיליון שקל.

גפני התלוצץ במהלך הדיון ואמר "מה יקרה אם לא נאשר את התקציב? הבחירות יתבטלו? אז לא נאשר". אולם לבסוף הוועדה אישרה את הבקשה והבחירות יתקיימו ב-22 לינואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות