אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים בוחנת גיוס אג"ח של 120 מיליון שקל

אזורים בוחנת גיוס אג"ח של 120 מיליון שקל

ל"כלכליסט" נודע כי הגיוס צפוי לסייע לחברה להתמודד עם עומס פירעונות שצפוי לה ב־2013, והיא מנהלת מגעים בנושא מול המוסדיים

31.10.2012, 08:00 | לירוי פרי

חברת הנדל"ן אזורים, בשליטתו של הרשי פרידמן, קיבלה השבוע דירוג ראשוני לסדרות האג"ח הקיימות מצד חברת מידרוג, נוסף לדירוג מטעם מעלות S&P.

קראו עוד בכלכליסט

אזורים קיבלה דירוג Baa1 עם אופק חיובי. בתחתית דו"ח הדירוג נכתב כי "בכוונת החברה לבצע גיוס לצורך מיחזור חלק מהחובות", אולם לא צוין היקפו. בדיקת "כלכליסט" בנושא העלתה כי הנהלת אזורים כבר החלה לקיים שיחות מול גופי החיתום בדבר גיוס של כ־120 מיליון שקל שמתוכנן כעת לתחילת 2013, ונועד לצורכי מיחזור עומס הפירעונות של אזורים באותה שנה.

חובה של אזורים כלפי בעלי האג"ח מסתכם ב־670 מיליון שקל שנפרעים בין 2013 ל־2017. בדו"ח של מדרוג מצוין כי "לוח הסילוקין של אג"ח החברה אינו פרוס בצורה נוחה", וזאת בשל פירעון של כ־320 מיליון שקל עד סוף 2013.

 לצד זאת, מציינים בחברת הדירוג כי "על אף שרמת הנזילות כיום אינה בולטת לטובה, מגוון, היקף ואיכות המקורות צפויים להיות מספיקים לעמידה בעומס הקרוב". האנליסטים נשענים בין היתר על כך שפרידמן הודיע כי ככל שיהיה לחברה צורך במזומנים עד סוף 2013, לרבות לצורך פירעון האג"ח, הוא ידאג להזרמה של 100 מיליון שקל. אג"ח אזורים נסחרות כיום בתשואות לפדיון של 7%–9%.

ממידרוג נמסר כי "במסגרת הדירוג מובא בחשבון כי אזורים עשויה לפעול בעתיד לגייס אג"ח נוספות, בין היתר, לצורכי מיחזור. מובן שככל שהחברה תבצע את הגיוס, מדרוג תבחן את השפעתו על הדירוג".

מאזורים לא נמסרה תגובה.

הרשי פרידמן, בעל השליטה באזורים הרשי פרידמן, בעל השליטה באזורים הרשי פרידמן, בעל השליטה באזורים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות