אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה יכול לחייך: תוספת של 171 אלף משרות באוקטובר צילום: בלומברג

אובמה יכול לחייך: תוספת של 171 אלף משרות באוקטובר

זאת לעומת צפי לעלייה של 125 אלף משרות בלבד; שיעור האבטלה עלה בהתאם לתחזיות - ל -7.9% מ-7.8% בספטמבר

02.11.2012, 14:47 | סוכנויות הידיעות

הנשיא ברק אובמה יכול לחייך: תוספת של 171 אלף משרות נרשמה באוקטובר, כך לפי דו"ח התעסוקה שפורסם היום (ו') בארה"ב. מדובר בדו"ח האחרון לקראת הבחירות שיתקיימו בשבוע הבא. העלייה נרשמה למרות ההאטה בצמיחה העולמית וההמתנה לבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

 

מדובר בתוספת גדולה מהצפי, שעמד על עלייה של 125 אלף משרות בלבד, ועלייה של 148 אלף שנרשמה בספטמבר. שיעור האבטלה עלה באופן צפוי באוקטובר מ-7.8% ל-7.9%, זאת על רקע הגידול בהיקף שוק העבודה. שיעור האבטלה בספטמבר היה הנמוך זה שלוש שנים.

ההאצה בצמיחה בתעסוקה עשויה להסביר את העליות שחלו לאחרונה באמון הצרכנים ומניחה את היסודות להתאוששות בקניות המסייעת לשמור על הצמיחה.

"שוק העבודה מתקדם בצעדים קטנים", אמר סקוט אנדרסון, כלכלן ראשי בבנק אוף דה ווסט בסן פרנסיסקו, לפני פרסום הדו"ח, "העובדה שהצרכנים שוב מוציאים כסף היא גורם תומך משמעותי. לצרכנים יש השפעה רבה, והוצאה נוספת יכולה להוביל ליצירת משרות".

בדרך למטה האימפריה שוקעת אבטלה בשיא, חוב שלא מפסיק לגדול וצעירים שעתידם לוט בערפל. רגע לפני הבחירות, הנתונים מלמדים שארה"ב מתקשה להישאר בעמדת הובלה מיכל פופובסקי, 12 תגובותלכתבה המלאה

לפי הדו"ח, הקמעונאים הוסיפו את הכמות הגדולה ביותר של העובדים לחברות שלהם מאז אפריל 2011. התחזקות בשוק הדיור סייעה להגביר את התעסוקה במגזר הבנייה, וחלה עלייה בהעסקה גם בשירותים העסקיים, הייצור, הפנאי ותיירות.

השכר הממוצע לשעה עלה ב-1.6% באוקטובר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, העלייה הקטנה ביותר מאז 2007 לפחות - אז החל איסוף נתונים ברי השוואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות