אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיתוף יקר: 10 סרטים ב-1.5 מיליון דולר צילום מסך: vuze.com

שיתוף יקר: 10 סרטים ב-1.5 מיליון דולר

בית משפט פדראלי בארה"ב דן אדם אשר שיתף 10 סרטים למבוגרים דרך תוכנת ביטורנט לשלם פיצויים בסך 150 אלף דולר לסרט למתלוננים

03.11.2012, 12:21 | רפאל קאהאן

בית המשפט הפדראלי של מדינת אילינוי בארה"ב דן את קייוואן פישר, ששיתף 10 סרטים למבוגרים שהוריד דרך תוכנת ביטורנט, לשלם לבעלי הזכויות, חברת Flava Works, סכום של 150 אלף דולר לסרט. סך הכל נידון פישר לשלם 1.5 מיליון דולר לא כולל הוצאות משפט. 

קראו עוד בכלכליסט

פישר נתפס על ידי המתלוננת לאחר שנמצא כי הוא שיתף את הסרטים שהוריד מפורטל וידיאו למבוגרים בתוכנת הביטורנט במחשבו. ב-Flava Works, חברת ההפקה סיפרו שהטמיעו בסרטים מעין קוד המאפשר לעקוב אחר הקבצים. לטענת Flava Works, הסרטים שפישר שיתף, הורדו יותר מ-3,450 פעמים.

למרות שרוב משפטי הפרת זכויות יוצרים מסתיימים בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט או בביטול מוחלט של התלונות, הרי שבמקרה של פישר, הנאשם לא הגיש כלל כתב הגנה לבית המשפט. מה שלא השאיר לשופט ברירה ולדון את פישר לעונש המקסימלי שהיה באפשרותו להטיל.

סיבה נוספת לכך שבית המשפט החמיר עם פישר נעוץ בעובדה שהקבצים שהוא שיתף הכילו כאמור קוד שמאפשר לעקוב אחריהם. אם ברוב המקרים העדות היחידה של המתלוננים היא כתובת IP שלא תמיד יכולה להיות מקושרת ישירות לנאשם. הרי שכאן הקוד הייחודי שהוטמע בסרטים הוביל ישירות לחשבונו של פישר שכאמור הוריד את הסרטים ושיתף אותם דרך תוכנת הביטורנט שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות